Düğünde terör saldırısı! Ölü sayısı 51'ye yükseldi
Gaziantep Valiliği, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısını 51 olarak açıkladı. Saldırıda 94 kişinin de yaralandığı bildirildi.
GÜNDEM , 21 Ağustos 2016 Pazar, 11:02
Düğünde terör saldırısı! Ölü sayısı 51'ye yükseldi
Gaziantep'de yaşanan patlama ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi.

Gaziantep Valiliği, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısını 51 olarak açıkladı. Hastanede tedavi altında olan gelin Besna ile damat Nurettin Akdoğan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Yaralıların tedavisi sürüyor.

Saldırıda terör örgütü IŞİD şüphesi değerlendiriliyor.

Gaziantep Valiliği şu açıklamayı yaptı:

"20 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında bugün itibariyle 51 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımızın tedavileri ilimizdeki hastanelerimizde devam etmektedir. Düzenlenen menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Haince düzenlenen saldırı ve bu saldırıyı yapanları bir kez daha lanetle kınıyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR