Dün ağlamıştı, bugün yeniden gözaltına alındı
Konya'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na düzenlenen 4’üncü dalga operasyonunda, hakkında yakalama kararı çıkan 73 pilottan 53’ü gözaltına alındı. Öte yandan 3. dalgada serbest bırakılan 18 asker asker savcılığın itirazı üzerine bugün yeniden gözaltına alındı.
GÜNDEM , 28 Ekim 2016 Cuma, 11:59
Dün ağlamıştı, bugün yeniden gözaltına alındı
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişimi ardından FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na yönelik 2’si albay 71’i üsteğmen 73 pilot kararı çıkartıldı. Pilotların yakalanması için dünoperasyon düzenlendi. Konya’dan 9, Ankara’dan 6, İzmir’den 7, İstanbul’dan 5, Diyarbakır’dan 6, Kayseri’den 4, Balıkesir’den 5, Batman’dan 9, Eskişehir’den 5,Adana’dan 4, Kütahya’dan 3, Amasya’dan 4, Malatya’dan 1, Çanakkale’den 2, Muğla’dan 1, Erzurum’dan 1 ve Hatay’dan 1 pilotun alınacağı belirtildi.

Konya merkezli 17 ilde düzenlenen operasyonda şu ana kadar 53 pilotun gözaltına alındığı ve 20 pilotun yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Pilotların, ’Anayasayı ihlal, Yasama Organlarını Engellemeye Teşebbüs, Hükümete Karşı İsyan, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Örgüt Adına Faaliyette bulunmak’ iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

DAHA ÖNCE AĞLAMIŞTI, YENİDEN GÖZALTI

3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na düzenlenen 3’üncü dalga operasyonunda gözaltına alınan 47 askerden 29’u geçen
çarşamba günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 9’u adli kontrol olmak üzere 18 askerde serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcılığı’nın itirazı üzerine serbest bırakılan 18 asker bugün yeniden gözaltına alındı.

Daha önce adliyeye sevk edildiği sırada kendisini bekleyen babasına dönüp, ”Baba” diye seslendikten sonra ağlayan astsubay Hakan Kale de yeniden gözaltına alındı. Sağlık kontrolüne getirilen Kale’nin bu kez de duygulandığı görüldü. Sağlık kontrolüne getirlen bazı askerler gazetecilere , Biz hiç zaman hain olmadık,  siz bizi değil vatanhainlerini çekin” diye bağırdı.

KONYA’DA 1144 KİŞİ TUTUKLANDI

Konya’da yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında adliye personeline yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 10’u tutuklandı, 6’sı serbest bırakıldı. Konya Valiliği de darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarda bugün kadar 3 bin 369 kişinin açığa alındığını, bin 144 kişinin tutuklandığını ve bin 691 kişinin de devlet memurluğundan ihraç edildiğini açıkladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR