Dündar: "Sosyal belediyeciliği insana dokunmak pekiştirir"
Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Kent Konseyi'nin yeni dönem toplantısına katıldı. Toplantıda, önceki döneme ilişkin yapılan çalışmalar hatırlatılarak, yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.
BURSA , 22 Eylül 2017 Cuma, 11:13
Dündar: "Sosyal belediyeciliği insana dokunmak pekiştirir"

Sukaypark Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Erdönmez, Cem Kürşad Hasanoğlu ve Erkan Albayrak ile Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Belediyeler olarak çok işler yapıyoruz. Belediyecilikte asıl önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi sosyal belediyeciliktir. Yani, insana dokunmak, insanla birlikte olmak. Bizler geziyoruz, sizler de geziyorsunuz. Buna ilişkin bizim sahada değişik ekiplerimiz var. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz'ün çok önemli çalışmaları var. Her müdürlüğün kendi içinde proje ve çalışmaları var. Bazen insanların kapısını çalıp selam vermek bile çok önemlidir. Şehirler büyüdükçe ve kalabalıklaştıkça insanların yalnızlaştığını görüyorsunuz. Dolayısıyla bizlerin ve sizlerin ve diğer müdürlüklerimizin yapmış olduğu faaliyetler, bu yönüyle önemli" dedi.

"ÇALIŞMALARDA, İNSANA DOKUNMAK ÖNEMLİDİR"

İnsan odaklı çalışmaların etkisinin ulaşılan hedef noktayla alakalı olduğunu belirten Başkan Dündar, "Örneğin, bir mahallede anne çocuk eğitimine ilişkin program yapacaksınız. Oradan bir kişi bile geliyorsa, o ailenin içine girmiş oluyorsunuz ve insanlara dokunmuş oluyorsunuz. Yardımlar için de ulaştığımız insanlarla da aslolan onlarla konuşmak ve onların hayatlarına dokunmaktır. 850 bin nüfusluk yerde herkesin birbirini tanıma şansı yok. Ama bunun yolu da etkinlik faaliyetlerle mümkün hale getirilebilir. Bazı bölgelerimizde fiziki değişikliklerden ziyade sosyal değişikliklerin karşılığı daha fazla oluyor" diye konuştu.

Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer ise geçmiş dönem yaptıkları çalışmaları hatırlatarak, "Geçen sene engelli meclisi, çocuk meclisi, gençlik meclisi ve kadın meclisimizin yaptığı çalışmalarla kent konseyimiz faydalı işler yapmanın peşindeydi. Osmangazi Belediyesi'ne nasıl katkı sağlayabilirizi düşünerek hareket ettik. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu çalışmaları belediyemizle birlikte büyüteceğiz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR