Dünya futbolunu ayağa kaldıran olay!
Marsilya'nın eski Başkanı Bernard Tapie ile aynı dönemde üst yönetici olarak çalışan Marc Fratani, bomba bir itirafta bulundu ve "Bernard Tapie, hiçbir limiti olmayan bir insandı. Bir PSG maçında hakemleri ayarlamıştı, onlara para vermişti. Ben de hakemlerle görüşmenin yapıldığı yerdeydim" dedi.
SPOR , 03 Mart 2019 Pazar, 18:11
Dünya futbolunu ayağa kaldıran olay!

Fransız Le Monde gazetesine konuşan Marsilya Kulübü eski yöneticisi Marc Fratani, 1986 ve 1996 yılları arasında maçların hakemini ayarladıklarını ve rakip takım futbolcularının performansını düşürmek için uyuşturucu barındıran ilaçlar verdiklerini söyledi.

Fratani, ''Bernard Tapie, hiçbir limiti olmayan bir insandı. Her şeyi yapabilecek bir kişiydi. Bir PSG maçında hakemleri ayarlamıştı, onlara para vermişti. Ben de hakemlerle görüşmenin yapıldığı yerdeydim. Ayrıca o maçta PSG futbolcularına içinde uyuşturucu bulunan bir ilaç vermiştik. Bu sayede futbolcuların performansı düşmüştü'' sözlerini kullandı.

''O HAKEMLERİN İSİMLERİNİ VERSİN''
Bomba iddiaya cevap veren Bernard Tapie ise ''Böyle yalanlara inanmak isteyen aptallar var. Fratani, madem benim hakem satın aldığımı biliyor, o zaman çıksın hakemlerin isimlerini versin. Ne kadar para verdiğimi söylesin. Böyle hikayelere cevap verecek değilim'' şeklinde konuştu.

ŞİKE CEZASI ALMIŞTI
Marsilya, Bernard Tapie'nin başkan olduğu 10 yıllık süreçte 4 Fransa Lig şampiyonluğu ve 1 Şampiyonlar Ligi sevincini yaşamıştı. Marsilya'nın Şampiyonlar Ligi finalinde Milan'ı yendiği maçta Tapie'nin şike yaptığı ortaya çıkınca Fransız ekibinin kupası elinden alınmıştı. Marsilya ise 2. Lig'e düşürülmüştü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR