Dzsudzsak'ın piyasası arttı
Bursaspor'dan yılda 1 milyon 700 bin Euro kazanan Balazs Dzsudzsak Euro 2016'da piyasasını artırdı. Talip olan Hertha Berlin fiyatı 3 milyon Euro'ya çıkardı.
BURSASPOR , 24 Haziran 2016 Cuma, 05:30
Dzsudzsak'ın piyasası arttı
Timsah'ın taban fiyatı 4 milyon Euro'ydu. Ancak önceki akşam Portekiz ağlarını iki kez havalandıran ve maçın yıldızı olan tecrübeli futbolcu, fiyatını yükseltti.

YETKİ BELGESİ VERİLDİ

Balazs Dzsudzsak'ın Macaristan Milli Takımı'yla sergilediği performans Bursaspor'un iştahını kabarttı. Ali Ay yönetimi yüksek maliyeti nedeniyle takımdan ayrılmasını istedikleri tecrübeli futbolcuya gelecek teklifleri değerlendirmek için beklerken, Yeşil Beyazlı kulübün Balazs Dzsudzsak'ın satışı konusunda bir menajere yetki belgesi verdiği öğrenildi. Dzsudzsak için Bursaspor beklentisini yüksek tutarken, turnuva başında bonservisi için kulüpte konuşulan rakamın 4 milyon Euro düzeyinde olduğu ifade edilmişti. Birkaç kulübün Dzsudzsak için nabız yokladığı belirtildi.

BEKLENTİNİN ALTINDA

Ancak Macar oyuncunun Portekiz maçında sergilediği futbol, bonservis bedelinde de artışa sebep oldu. Balazs Dzsudzsak konusunda en ısrarcı kulübün Hertha Berlin olduğu biliniyor. Alman kulübü birkaç kez Bursaspor'un kapısını çalmasına karşın önerdiği rakam Ali Ay ve ekibinin beklentisinin altında kaldı. Hertha Berlin'in Bursaspor'a şu ana kadar yapmış olduğu en yüksek teklifin 3 milyon Euro olduğu bildirildi. Bu arada Katar'dan daha önce gelen teklifi ise bizzat Balazs Dzsudzsak'ın kabul etmediği kaydedildi. Sezon başında Bursaspor'la 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunan Dzsudzsak Yeşil Beyazlı kulüpten yılda 1 milyon 700 Bin Euro kazanıyor. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR