Edebiyat ve modern zamanlar
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'İncirli Kültür Sohbetleri'ne bu ay yazar ve senarist Tarık Tufan konuk oldu.
BURSA , 25 Ocak 2017 Çarşamba, 22:28
Edebiyat ve modern zamanlar

Edebiyat ve modern zamanları üzerine sohbet eden Tarık Tufan, "Özellikle son dönemlerde edebiyat dediğimizde bir ticari boyutunun olduğu görülüyor. Piyasa dediğimiz şey de her şeyi kendi içinde dönüştürebilme özelliğine sahip. Dolayısıyla çabuk tüketilen, çok arzulanan, hemen satın alınmak istenen eserlerin üretilmesini zaruri kılıyor" dedi.

Tarık Tufan, "Modern zamanlarda insanların kendisiyle ve kendi dışında varlıklarla kurduğu ilişkinin temel özelliği bu dünyanın bir gösteri alanıdır. Dolayısıyla esas olan alkış almaktır, iyi performans sergilemektir. Aslında yaptıklarını mış gibi yapmak yeterli, gerçek olması gerekmez. Kitaplar okunmuş gibi, iyi müzikler dinleniyormuş gibi, filmler izleniyormuş gibi yapılıyor. Maalesef bir süre sonra hayatın asli unsurları da böyle olmaya başlıyor. Sevgiyi ifade etme biçiminin de artık sosyal medyaya hapsolduğu günümüzde, yardım etmek sadece bir paylaşım yapmaktan, sevgiyi dile getirmek ve değer verdiğini belli etmek de sadece paylaşımları beğenmekle kalıyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR