Efsane golcü Timsah Arena'ya hayran kaldı
Türkiye’nin eski gol krallarından Tanju Çolak, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursaspor için yaptırdığı Timsah Arena’yı gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle birlikte çalışmaları inceleyen Çolak, 45 bin kişilik modern stadyumun Bursa ve Bursalılar için iftihar vesilesi olduğunu söyledi.
BURSASPOR , 23 Mart 2015 Pazartesi, 15:28
Efsane golcü Timsah Arena'ya hayran kaldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye futbol tarihinde en çok gol atan ikinci futbolcu olan Tanju Çolak’a Timsah Arena’yı gezdirdi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla yaptığı prestij yatırım hakkında Çolak’ı bilgilendirdi.
Bursa’da bulunmaktan ve Bursaspor’un stadyumunu gezmekten keyif aldığını belirten Tanju Çolak, Türkiye’de olduğu gibi yerelde de eserlerle tarih yazıldığını söyledi. 45 bin kişilik modern stadyum nedeniyle Başkan Altepe’ye saygı duyduğunu ve takdir ettiğini belirten Çolak, “Elinize emeğinize sağlık. Eserleriniz her geçen gün artıyor. Yapılan hizmetleri kabulleniyorum. Herkesin de kabul etmesi lazım. Bu eserler kolay meydana getirilmiyor. Bugüne kadar hiç olmamış şeyler yapılıyor. Sizleri tebrik ediyorum. Gururluyum. Tüm Bursalıların da yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’yle gurur duyması lazım” dedi.

BELEDİYE TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK YATIRIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Türkiye’nin marka değerlerinden Tanju Çolak’ı Büyükşehir Stadyumu’nda ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Timsah Arena’nın 185 bin metrekarelik kapalı inşaat alanıyla belediye tarihindeki en büyük yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Hedefimiz burayı bir an önce hizmete almak. İnşallah bu yaz açılışını gerçekleştireceğiz. Havaların düzelmesini ve montajların hızlanmasını bekliyoruz. Çünkü 10 derecenin üzerinde bir havada montaj yapabiliyoruz. Yarından itibaren havalar düzeliyor. Hızlı çalışmayla eksiklikleri gidermeyi ve burayı Bursaspor’un hizmetine sunmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, Timsah Arena’nın tamamlandığında hem Bursa’ya hem de Türkiye’ye büyük değer katacağını belirtti. Timsah Arena’nın sadece maçların oynanacağı bir stadyum olmayacağını, alışveriş mekanları, çarşıları, kafeteryaları ve restoranlarıyla yaşayan bir organizma halini alacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Yeni stadyumla birlikte Avrupa’da olduğu gibi konsept gelişecek. Milyonlarca metrekare yeşil alana sahip, piknik alanları ve parklarıyla insanların günlerini geçirebileceği, alışveriş yapıp oturabileceği bir cazibe merkezine daha kavuşmuş olacağız” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR