Ekmeleddin İhsanoğlu'na bir şok da mülk sahiplerinden
CHP ve MHP’nin çatı cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, siyasi parti ziyaretleri kapsamında AK Parti’den de randevu istedi. Ancak 'Başbakan'ın programının müsait olmadığı' bilgisi verildi. Çatı aday için oluşturulan Partilerarası Koordinasyon Kurulu'nun MHP'li temsilcisi Ruhsar Demirel ise Ekmeleddin İhsanoğlu için çalışma binası kiralamak istendiğinde mülk sahiplerinin 'kusura bakmayın veremeyiz' dediğini söyledi.
GÜNDEM , 26 Haziran 2014 Perşembe, 10:27
Ekmeleddin İhsanoğlu'na bir şok da mülk sahiplerinden

Başbakanlık kaynakları, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dünkü programının müsait olmadığı bilgisini verdiklerini belirterek “Randevu talebine ret ya da kabul diye nitelenebilecek bir durum söz konusu değil” açıklaması yaptı.

KİRAYA VERMEDİLER

Çatı aday için oluşturulan Partilerarası Koordinasyon Kurulu, dün düzenlediği basın toplantısında İhsanoğlu’nun Ankara’daki ana çalışma ofisini ve ekibi tanıttı. Yaşanan sorunlara da değinilen toplantıda, Kurul’un MHP’li Temsilcisi Ruhsar Demirel, cumhurbaşkanı adayı için çalışma binası kiralanmak istendiğinde mülk sahiplerinin “Kusura bakmayın, veremeyiz” dediğini aktardı. Kurul’un CHP’li üyesi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak da şunları söyledi: “Seçim sürecinin finansmanı sadece bağışlara bağlı olarak yapacağız. Devlet imkanlarını kullanması mümkün değil. Finans açısından halkımızın desteğine inanıyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız da katkı vermek isterlerse hayır diyemeyiz. En fazla bağış miktarı 9 bin 80 TL olarak belirlendi.”

CHP ve MHP, İhsanoğlu için başvuru dilekçesini ayrı ayrı imzaya açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partilerinde dilekçeleri ilk imzalayan oldular. MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, bütün MHP milletvekilleri olarak eksiksiz imzalamayı planladıklarını kaydetti. CHP’den İhsanoğlu’nu istemeyen bazı milletvekillerinin dilekçeyi imzalamayacağı öğrenildi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR