Ekrem İmamoğlu'ndan sanatçılara çağrı
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda sanatçılara korkmadan konuşma ve paylaşma çağrısında bulundu.
GÜNDEM , 11 Mayıs 2019 Cumartesi, 10:51
Ekrem İmamoğlu'ndan sanatçılara çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, sanatçılara Twitter'dan çağrıda bulundu.

İŞTE İMAMOĞLU'NUN PAYLAŞIMI:

"Susmamak, konuşmak demokrasinin ana ilkelerinden birisi. Fikrini özgüce söyleyebilmek. Hele Hele sanatçılar, akademisyenler, yazarlar, çizerler dünya o zaman güzel. Siyasetçiler hat bildiremez böyle bir şey yok. Konuşun, şiirler yazsın şairler. Türküler bestelesin, şarkılar bestelesinler ses sanatçıları. O güzel ses sanatçıları bunları dile getirsinler. Yazarlar makale yazsınlar, bizleri eleştirsinler. Topluma yön versinler. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Siyasiler bundan memnun olmalı. Aksi taktirde siyasiler köşeye sıkışır. Özgürlük nefes gibidir. Özgür olmaya devam edin. Bunu da paylaşın. Bence aklınıza gelen tüm güzel duyguları, kucaklaşmayı, demokrasiyi her şey çok güzel olacak demeyi paylaşmaya devam edin. Cesurca ve Türkiye'nin geleceği için konuşun lütfen."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR