El freni boşalan kamyon kahveye girdi
DENİZLİ’de, meyilli yolda park halindeyken el freni boşalıp hareket eden kamyon, kahvenin kameriyesine daldı. Büyük hasarın meydana geldiği kameriyede oturan müşterilerden 5’i yaralandı.
GÜNDEM , 25 Nisan 2013 Perşembe, 09:13
El freni boşalan kamyon kahveye girdi

Yol yapım çalışması olan Akkonak Mahallesi, 1658 Sokak’ta park halindeki, Denizli Belediyesi’ne ait 20 AAT 68 plakalı kamyonun el freni bugün saat 16.00 sıralarında boşaldı. Meyilli yolda geri geri gitmeye başlayan kamyon iyice hızlanarak, yakındaki bir kahvehanenin (Dostlar Kahvehanesi) kameriyesine çarptı. Ortalık bir anda savaş alanına dönerken, demir profil üzerine eternit kaplı kameriye yıkıldı. Kameriyenin altında oturan müşterilerilerden Muharrem Eskikıran (55), Burhan Saygı (43), Mehmet Emin Türkoğlu (45), Cenk Yılmaz (35) ve Necdet Aydın (32) çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastaneleri’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Son anda kaçarak canını kurtaran Süleyman Direk ise "Büyük panik oldu. 'Kaçın' diye bir ses duyduk. Koşmaya başladık. Ne olduğunu anlayamadan kameriye çöktü. Facidan dönüldü" dedi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR