Elektrik çağına ayak uydurdular
Honda, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, yeni nesil elektrikli aracı olan Honda e'nin seri üretim versiyonunu sergiledi. Honda e, 2020'nin yaz aylarında 29 bin 470 eurodan Almanya'da satışa sunulacak. Markanın fuardaki bir diğer yeniliği ise B segmentindeki otomobili Jazz'ın hibrit motor seçeneğinin Avrupa'da satılacak olması oldu!
TEKNOLOJİ , 10 Eylül 2019 Salı, 15:12
Elektrik çağına ayak uydurdular

Honda, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Elektrikli Araç Stratejisi kapsamında elektrikli ve hibrit araçlarını sergiledi. Standın dikkat çeken modeli Honda e oldu. Honda e'nin seri üretim versiyonu ilk kez görücüye çıktı.

Honda Motor Europe COO ve Başkanı Katsushi Inoue yapmış olduğu değerlendirmede: "Yeni Honda e'nin dünya tanıtımı ile geleceğe yönelik elektrikli araç vizyonumuz adına çok önemli bir adım attık. Bu, sadece Honda'nın geliştirebileceği tarzda benzersiz bir elektrikli araç ve olağanüstü dinamik bir sürüş performansı dışında tamamen yeni bağlantı çözümleri de kullanıma sunuyor" dedi.

Yeni Honda e, kamuoyu önündeki ilk gösterimi için sahnede boy gösterirken, Honda Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner de "Honda bugün aynı zamanda yeni nesil Jazz'ın da tanıtımını yapıyor. Bu model artık Avrupa pazarında sadece hibrit seçeneğiyle satılacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR