Emekli Tuğgeneral Sungur son yolculuğuna uğurlandı
İlim Yayma Cemiyeti kurucu üyelerinden emekli Tuğgeneral Sungur'un cenazesi, Bakanlar Albayrak ve Kurtulmuş'un katıldığı törenle defnedildi.
GÜNDEM , 23 Nisan 2018 Pazartesi, 17:08
Emekli Tuğgeneral Sungur son yolculuğuna uğurlandı

Yalova'da 78 yaşında hayatını kaybeden İlim Yayma Cemiyeti kurucu üyesi emekli Tuğgeneral Mehmet Mehdi Sungur son yolculuğuna uğurlandı. Yalova'da yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarından dolayı vefat eden Sungur'un cenazesi, merkez ilçeye bağlı Güney köyündeki Aşağı Mahalle Camisi'ne getirildi. Öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine Sungur'un ailesi, yakınları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Vali Tuğba Yılmaz, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve vatandaşlar katıldı.

İlahiyatçı akademisyen Prof. Dr. Cevat Akşit tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Sungur'un cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi. Bakanlar Albayrak ve Kurtulmuş, Sungur'un kardeşi Abidin Sungur ile oğlu Ahmet Sungur'a Türk bayrağı verdi. Albayrak, "Mehdi Paşamız hayatıyla orduda yıllarca milletine, devletine hizmet etti. Başkomutanlığımızın emriyle anlı ve şanlı bayrağımızı sizlerin huzurunda bu aileye şükranlarımız vesilesiyle devletimiz adına takdim ediyorum." dedi.

Kurtulmuş da Sungur'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ise sabır dileyerek, "Mehdi Paşa hakikaten örnek bir insandı, Müslümandı. Örnek bir vatanseverdi. Yerinde rahat etsin. İnşallah onun gibi insanların bu ülkenin evlatlarının arasından gelmesini nasip etsin. Ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." diye konuştu. Bakanlar Albayrak ve Kurtulmuş, aynı mezarlıkta bulunan Şeyh Şerafeddin Dağıstani Türbesi'ni de ziyaret etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR