Emeklilere toplu ödeme müjdesi! Rakam çok büyük
10.5 milyon emeklinin geriye dönük promosyon alması ihtimali de doğdu. Promosyon davasını açan Emekli-Sen Başkanı Veli Beysülen, 'Talebimiz, promosyonun 2007'den bu yana hesaplanıp faiziyle ödenmesi' dedi
EKONOMİ , 20 Mart 2015 Cuma, 09:51
Emeklilere toplu ödeme müjdesi! Rakam çok büyük
Promosyon davası emeklileri umutlandırdı. Memurlar gibi emeklilere de banka promosyonu verilmesi için harekete geçen Emekli-Sen'in, Ankara 3'üncü İş Mahkemesi'nde açtığı dava heyecan yarattı. Davadan çıkacak olumlu karar, yaklaşık 10.5 milyon SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine banka promosyonu yolunu açacak. Üstelik promosyonu geriye dönük 8 yıllık alma ihtimali de doğdu. 

MEMUR KADAR ALALIM

Emekli-Sen Başkanı Veli Beysülen, 2007'de çıkarılan 'promosyon' genelgesine göre kamu çalışanlarının promosyon aldığını belirterek, "Promosyonu sadece önümüzdeki dönem için talep etmiyoruz. Geriye dönük ödeme de istiyoruz. Davada talebimiz, promosyonun 2007'den bu yana hesaplanıp faiziyle ödenmesi" dedi. Emeklilere verilmesini talep ettikleri promosyon tutarını açıklayan Beysülen, "Kamu çalışanlarının aldığı promosyonun ortalamasının verilmesini istiyoruz. Belirlenen promosyon tutarı aya bölünsün. Her ay emeklinin hesabına yatsın" diye konuştu. 

EMSAL OLACAK 

Beysülen, SGK'ya karşı açılan davanın bireysel olduğuna dikkat çekerek, sözlerine şöyle devam etti: "Ancak mahkemenin vereceği karar, diğer tüm emekliler adına verilecekhukuki mücadeleye zemin oluşturacak. Sendika olarak promosyonların tüm emeklilere verilmesine çalışacağız. Bu olmadığı taktirde ise Türkiye'de yaşayan tüm emeklilerinbireysel davalar açmaları için çalışmalar yapacağız." 
Etiketler: emekli , toplu ödeme , promosyon , iş mahkemesi , emek-li sen , kamu çalışanı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR