Endonezya'da felaket! 24 ölü 26 kayıp
Endonezya'nın Orta Cava bölgesinde birkaç gündür süren şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen toprak kaymasında 24 kişi hayatını kaybetti. Kayıp 26 kişinin bulunması için çalışmalar devam ediyor.
DÜNYA , 19 Haziran 2016 Pazar, 15:07
Endonezya'da felaket! 24 ölü 26 kayıp
Ulusal Afet Yönetim Kurumu Halkla İlişkiler Müdürü Sutopo Purwo  Nugroho, Kabupaten kentinde Sabah saatlerinde meydana gelen toprak kayması sonucu  26 kişinin de kaybolduğunu açıkladı.

Nugroho, "Bir süredir yağan yağmur dün şiddetini artırmaya başladı. Bu  sabah meydana gelen seller nedeniyle binlerce evi su bastı. Sel sularının neden  olduğu toprak kaymasında ise onlarca ev göçük altında kaldı. Şu ana kadar 24 kişi  hayatını kaybederken, 26 kişi de kayıp." dedi.

Arama çalışmalarının yaklaşık 300 kişiyle devam ettiğini söyleyen  Nugroho, "Arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Bölge halkını riskli  alanlardan güvenilir bölgelere tahliye ettik. Ekiplerimiz, kurulan çadırlarda  mağdurlara gerekli yardımları yapmaktadır." diye konuştu.

Endonezya Ulusal Klimatoloji, Meteoroloji ve Jeofizik Ajansı, cuma  günü ülke genelinde şiddetli yağışlar konusunda uyarı yapmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR