Enes'i kim kapacak?
Bursasporlu Enes Ünal, bugün 16 yaşına girdi ve profesyonel sözleşme yapma hakkını kazandı.
BURSASPOR , 10 Mayıs 2013 Cuma, 12:26
Enes'i kim kapacak?

İngiltere’den Chelsea, Manchester City, İtalya’dan Juventus, Almanya’dan Mönchengladbach üzerinde durduğu iddia edilen Bursasporlu Enes Ünal, bugün 16 yaşına girdi ve profesyonel sözleşme yapma hakkını kazandı.

Enes Ünal için Bursaspor yönetiminin Enes Ünal’ın milli takımla birlikte Rusya’da katılacağı turnuvadan sonra genç futbolcuyla masaya oturmasının beklendiği bildirildri.

Bursaspor Altyapı Sorumlusu Necmettin Kocaman, "Sanıyorum sorunu önümüzdeki hafta içersinde çözeriz" derken şöyle konuştu: "Enes Ünal’ın 16 yaşına girmesi önemli değil. Aslında 15 yaşında iken biz 2 yıllık sözleşme yapabilirdik. Bunu teklif ettik. Ancak babası bu önerimize sıcak bakmadı. Enes, Fenerbahçe ile 16 yaş takımımızın oynayacağı Türkiye şampiyonluğu maçından sonra Rusya’daki turnuvaya katılacak. Türkiye’ye dönüşünde babası Mesut Ünal ile yeniden bir araya geleceğiz. Merhum başkanımız İbrahim Yazıcı’nın en büyük arzusu Enes’in takımda kalıp Bursaspor formasını giymesi yönündeydi. Bunu şimdi bir vasiyeti olarak görüyoruz. Bu sorunu çözeceğiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR