Engelli annelerinin gururu
Yenişehir Garnizon Komutanlığının engelliler için düzenlediği temsili yemin töreninde 20 engelli asker terhis belgelerini aldı.
BURSA , 11 Mayıs 2012 Cuma, 10:10
Engelli annelerinin gururu
Yenişehir Garnizon Komutanlığı ve Yenişehir Askerlik Şubesi'nin gerçekleştirdiği törene, Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ile İznik Engelliler Derneği de katkı sağladı. Temsili askerlik töreninden bir gün önce Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği askere gideceklere kına gecesi düzenledi. Kına gecesine Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Yaşar Sucaklı olmak üzere çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve asker yakınları katıldı. Kına gecesinde bir konuşma yapan Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak, "Askerlik de sosyal hayatın bir parçasıdır. Engelliler de bu duyguyu yaşamak istiyor" dedi.


ENGELLİLER MEHMETÇİK OLDU


Temsili askerlik törenine; İznik Kaymakamı ve Yenişehir Kaymakam Vekili Nurettin Kakillioğlu, Garnizon Komutanı Albay Yaşar Sucaklı, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. Bir gün boyunca Hava Meydan Komutanlığında askerlik yapan engelli vatandaşların aileleri duygu dolu anlar yaşadı.

Programda konuşan Garnizon Komutanı Albay Yaşar Sucaklı, "Vatan toprağımızın zaferi olan al bayrağımızın ve şanlı sancağımızın tek pırıltısı için, kanını seve seve akıtmaya hazırsınız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel taşı, kahraman Mehmetçik oldunuz. Bu yemin sizlere sorumluluk, bizlere onur ve gurur vermiştir" dedi.

Engelli askerlerin terhis belgelerini almasıyla program sona erdi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR