Erdoğan 'Ananı da al git' demişti... Aday adayı oldu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı sırasında “Ananı da al git” dediği Mersinli çiftçi Mustafa Kemal Öncel, aday adaylığı başvurusu için CHP Genel Merkezi’ne traktörle geldi.
GÜNDEM , 01 Mart 2015 Pazar, 17:22
Erdoğan 'Ananı da al git' demişti... Aday adayı oldu
CHP Milletvekili Aday Adayı Öncel, “Ben çiftçi Kemal Öncel olarak kamu oyunun zaman zaman önünde bulundum. Çekmediğim acı kalmadı, AKP zihniyetinden çok yaralar aldım. Daha önce şahsımla alakalı olarak TBMM’ye girme yasağı konuldu. Hatta bazı gazeteler, ‘Meclise de gelme lan’ diye başlıklar attılar. Eğer Allah alnıma yazarsa, CHP yönetimi ve halkın teveccühü noktasında temayül görürsem, TBMM’ye milletin vekili olarak girmek istiyorum” dedi.

Öncel’le birlikte CHP Genel Merkezi’ne gelen Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ise de tekrar aday adaylığı başvurusunda bulunurken, “CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazot 4 lira değil 1,5 lira olacak. Lüks yatların, gemilerin, gemiciklerin kullandığı mazottan ÖTV’ve KDV alınmıyor. Yoksul köylünün çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV KDV alınıyor. Pırlantadan elmastan ÖTV KDV alınmıyorsa CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan da ÖTV ve KDV alınmayacak” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR