Erdoğan'da sürpriz karar! Geri dönüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen cuma 74 yaşında solunum yetmezliğinden ölen efsanevi boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için geldiği ABD’nin Kentucky Eyaleti’nden planlanandan bir gün önce ayrılmaya karar verdi. Bugünkü törende Ali’nin cenaze namazını kılan Erdoğan’ın, akşam katılacağı iftar yemeğinin ardından Türkiye’ye döneceği öğrenildi.
GÜNDEM , 10 Haziran 2016 Cuma, 06:46
Erdoğan'da sürpriz karar! Geri dönüyor
Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyetle, Muhammed Ali’nin doğup büyüdüğü, Kentucky Eyaleti’nin Louisville kentine dün sabaha karşı indi. Saat 05.00’te havalimanından oteline vardığında ise Erdoğan’ı çevrede yaşayan Türk kökenlilerden oluşan bir kalabalık karşıladı.

Muhammed Ali’nin ilk profesyonel maçına çıktığı Freedom Hall’de kılınan ve namazda Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan dışında, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da eşlik etti. Erdoğan, salona 10 yaşındaki torunu, Berat Albayrak’ın oğlu Ahmet Akif’le girdi. Ardından yanındakilerle, erkeklerin bulunduğu ön kısımda saf tuttu. Emine Erdoğan ise bu sırada erkeklerden ayrıldı ve törene babası, Amerikan İslam toplumunun bilinen isimlerinden Yusuf Ziya Kavakçı (78) ile birlikte gelen AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı ile arka tarafa geçti.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR