Erdoğan'dan çok çarpıcı Erdem Başçı açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Macaristan Cumhurbaşkanı Janos Ader’le birlikte basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve MB Başkanı Erdem Başçı'yla görüştük ve sonunu tatlıya bağladık" dedi.
GÜNDEM , 12 Mart 2015 Perşembe, 19:31
Erdoğan'dan çok çarpıcı Erdem Başçı açıklaması
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Şu ana kadar sadece Suriye'den 1 milyon 700 bin Irak'tan da 300 bin kişi geldi. Toplamda 2 milyon mülteci geldi. Mülteciler sadece kamplarda değil şehirlere de dağıldılar. Biz ordan gelecek komşularımıza kapıları kapatmadık, kapatmayacağız. Bu gelen kardeşlerimizden nasıl istifade edebiliriz diye düşünüyoruz. Gelenlerin arasında doktor, mühendis gibi meslek sahibi insanlar da var. Sadece kuru barınma değil. Eğitim, sağlık gibi ihtayaçları da sürdürüyoruz. Bu mücadele bu şekilde devam ediyor.

HAKAN FİDAN'IN ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİ

Hakan Beyin bu görevden istifasıya ilgili kanaatlerimi daha önce açıklamıştım. Ben inanıyorum ki şu anda verdiği karar isabetli karar olmuştur. Bu karardan sonra Başbakan'la da konuştuk. Hukuken incelemesini yaptırdık. Göreve geri dönmesinde hukuki bir engel olmadığı için Başbakan'ın atamasıyla görevine geri döndü.

BABACAN VE BAŞÇI İLE GÖRÜŞME: SONUNU TATLIYA BAĞLADIK

Biz bir metin açıkladık, faiz ve ekonomik gelişmeleri değerlendirme ve bundan sonraki sürece doğru görüşmemiz oldu. Bu konuda Merkez Bankası'nın yatırımları teşvik edeceği bir görüşememiz oldu. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve MB Başkanı Erdem Başçı'yla görüştük ve konuyu tatlıya bağladık. Ve hep birlikte bu adıuları atmanın kararını almaya karar verdik.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR