Erdoğan'dan sürpriz yemek! Solunda Arınç, sağında Yıldırım oturdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Partili eski bakan ve milletvekilleriyle akşam yemeğinde buluştu. Yemekte Erdoğan'ın solunda Bülent Arınç'ın sağında ise Başbakan Yıldırım'ın oturması dikkat çekti.
GÜNDEM , 24 Şubat 2017 Cuma, 08:59
Erdoğan'dan sürpriz yemek! Solunda Arınç, sağında Yıldırım oturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili eski bakan ve milletvekilleriyle akşam yemeğinde buluşarak "referandum" mesajları verdi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yurtdışında olması nedeniyle programa katılamadı. Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Binali Yıldırım, eski TBMM başkanları ve bakanlarla aynı masada oturdu. Masada Erdoğan'ın solunda Arınç'ın sağında Başbakan Yıldırım oturduğu öğrenildi.

ERDOĞAN'IN SOLUNDA ARINÇ, SAĞINDA YILDIRIM OTURDU

Saat 20.00'de başlayan ve 2 saat süren yemeğe Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım birlikte katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nde "kış bahçesi" olarak bilinen salonda yapılan yemeğe eski AK Partililerden Bülent Arınç, Suat Kılıç, Zafer Çağlayan, Sadullah Ergin ve Hüseyin Çelik gibi isimlerle birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı başdanışmanlarının katıldığı da öğrenildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yurtdışında olması nedeniyle programa katılamadığı belirtildi. Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Binali Yıldırım, eski TBMM başkanları ve bakanlarla aynı masada oturdu. Masada Erdoğan'ın solunda Arınç'ın sağında Başbakan Yıldırım oturduğu öğrenildi.

"DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ MESAJI"

Eski milletvekillerine seslenen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin avantajlarını anlatarak, "daha çok çalışmalıyız" mesajı verdi. AK Parti'nin yarın kampanya startını vereceği program öncesinde gerçekleşen sürpriz buluşmada ağırlıklı olarak anayasa değişikliği ve referandum sürecinde yapılması gerekenlerin konuşulduğu belirtildi.

KÜSKÜN İSİMLER

Hatırlanacağı üzere Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik gibi isimler FETÖ'yle bağlantıları olduğu iddialarıyla AK Parti içerisinden sert eleştirilere maruz kalmıştı. Aynı isimler basına verdiği demeçlerde ve sosyal medya paylaşımlarında rahatsızlıklarını dile getirmişlerdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR