Erdoğan: ''Gidicidir Bay Kemal''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı haberler alıyorum. Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Ve burada sesleniyorum. Önce kabinemize sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için izin vermemelisiniz" dedi
GÜNDEM , 03 Aralık 2017 Pazar, 17:10
Erdoğan: ''Gidicidir Bay Kemal''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Muş il kongresinde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sizinle beraber buradan tüm Türkiye'ye bir sinyal veriyorum.

Bazı haberler alıyorum, bazı sinyaller alıyorum. Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum.

Ve burada sesleniyorum. Önce kabinemize sesleniyorum. Bunların hiçbirine çıkış için izin vermemelisiniz.

Çünkü bu adımlar hıyaneti vataniyedir. Bu ülkede kazanıp bu kazançları yurt dışına kaçırmak isteyenlere biz iyi gözle bakamayız.

Sizler son günlerde sergilenen çifte standartları takip ediyorsunuz değil mi? Hans'a, Corc'a, Mayk'a göre değil Hasan'a Ali'ye Ahmet'e göre hareket etmemiz birilerini rahatsız ediyor.

Alışmışlar emir kipiyle hareket eden Türkiye'ye. Bağımsız Türkiye'yi hazmedemiyorlar.

Mesela ne yapmışız. Sözleşmemiz olan bir ülkeden vatandaşımız kışın üşümesin diye doğalgaz satın almışız. Diğer ülkeler gibi bizi de sadece BM'nin kararları bağlar. Türkiye bu kararları harfiyen uygulamıştır. Üstelik bizim yaptığımız işin müttefiklik ruhuna aykırı bir durumu da yok.

Hadi işin ticari boyutunu bir kenara bıraktık. Ortada bir ticari hesaplaşma varsa onu da kendi mecrasında takip etmek gerekir. Asıl önemli olan meselenin siyasi bir zemine çekilmeye çalışılmasıdır.

Bu dava 17-25 Aralık kumpasının okyanus ötesine çekilmesinden başka bir şey değildir. Kimse kusura bakmasın biz bu şantaja boyun eğmeyiz.

"GİDİCİDİR BAY KEMAL"

Son olay, kaset operasyonuyla bu zatı CHP genel başkanlığına taşıyanların 2019 seçimlerine farklı bir isimle gitmek istediklerine işaret ediyor. Gidicidir Bay Kemal. Bu zatın siyasette son kullanım süresini tamamladığı anlaşılıyor. Geçen hafta tongaya bastırılmasının başka izahı olamaz. Kasetle gelen dekontla gider bunu böyle bilesiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR