Erdoğan'ı ağlatan gazi artık...
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni korumak için koşan gazi Volkan Yiğit, Erdoğan'ın talimatıyla 1 yıllık eğitim sonunda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'koruma' olarak işe başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Yiğit kardeşlerin hikayesini dinleyince gözyaşlarını tutamamıştı.
GÜNDEM , 01 Ekim 2017 Pazar, 13:23
Erdoğan'ı ağlatan gazi artık...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Polis Akademisi mezuniyet töreninde 15 Temmuz gecesi milletin meydanlara, sokaklara dökülmesinin ruhundaki asaletin bir tezahürü olduğunu belirterek, bununla ilgili çarpıcı bir örnek verdi.

Darbe girişimi sırasında 250 şehidin verildiğini hatırlatan Erdoğan, "İşte o şehadete yürüyen o aşk olmasa bu olur muydu? 2 bin 193 gazimiz oldu. O aşk, o iman olmasa bu olur muydu? Telefonla konuşuyor, telefonda ne diyor? 'Kuzenim belki bir daha görüşemeyiz'. Ve hakikaten şehit oluyor. Şimdi kardeşi benim yanımda sizler gibi polis, benim korumalarımdan bir tanesi de o. Bu aşk, bu inanç çok önemli" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında bahsettiği korumasının 15 Temmuz gecesi Külliye'yi korumak için gelen ve omzundan yaralanarak gazi olan Volkan Yiğit olduğu öğrenildi. Ankara Sincan'da yaşayan Volkan Yiğit ve ikiz kardeşi Erkan Yiğit ve kayınbiraderi Alper Kaymakçı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla sokaklara indi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gidip darbecilere karşı durdu.

KUZENLE SON GÖRÜŞME

FETÖ'nün darbe girişimine kalkıştığı 15 Temmuz gecesi Ankara Sincan'da yaşayan Volkan Yiğit, ikiz kardeşi Erkan ve kayınbiraderi Alper Kaymakçı ile birlikte, demokrasiye sahip çıkmak için Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne koştu. Hain darbecilerin bombalarıyla ikiz kardeşi Erkan ve kayınbiraderi Alper Kaymakçı şehit düştü, o ise omzuna isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralanıp gazi oldu.

Alper Kaymakçı yola çıkarken, kuzenini aramış, "Çıkmazsak Vatan düşer, vatan düşerse İslamdüşer" demişti. Kaymakçı, saat 03.55 sıralarında kuzeniyle yine telefonda görüştü. Alper Kaymakçı, kuzenine, "Şarjım bitiyor, ulaşamayabilirsin, hakkını helal et" dedi. Bu konuşma iki kuzen arasındaki son görüşme oldu. Külliye'ye yapılan F-16 saldırısında Alper Kaymakçı şehit oldu. Kaymakçı ile beraber olan Volkan Yiğit omzundan yaralanırken, ikiz kardeşi Erkan Yiğit de şehit düştü. Volkan Yiğit tedavisinin ardından yine meydanlara döndü. Bu kez demokrasi nöbetlerinde yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Yiğit kardeşlerinin hikayesini izleyince gözyaşlarını tutamadı. Erdoğan'ın kızı Sümeyye ErdoğanBayraktar'ın da ailesini ziyaret ettiği Volkan Yiğit, demokrasi nöbetlerinin son gününde yine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önündeydi.

SON GÜNÜNDE İŞ TEKLİFİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasi nöbetlerinin son gününde Külliye bahçesinde vatandaşlara hitap ettikten sonra aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu vatandaşlarla görüştü. Erdoğan, 15 Temmuz gazisi Volkan Yiğit ile burada sohbet etti. Sohbet sırasında Yiğit'in bir işe yerleştirilmesi konusu açılınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yiğit'in yanında çalışmasını istedi. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem'de geçen yıl eylül ayında işe başlayan Volkan Yiğit, daha sonra koruma memuru olmak için gerekli eğitimleri başarıyla tamamladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koruması oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR