Erdoğan'ın yakın koruması da FETÖ'cü çıktı
Erdoğan'ın başyaverinin darbeci askerlerin yanında yer almasının ardından yakın koruması emniyet müdürü de FETÖ'cü çıktı.
GÜNDEM , 20 Ağustos 2016 Cumartesi, 18:29
Erdoğan'ın yakın koruması da FETÖ'cü çıktı
FETÖ/PDY üyesi oldukları suçlamasıyla devlet memurluğundan çıkartılan 2 bin 360 kişilik emniyet listesinde, dönemin Başbakanı ve TBMM Başkanı'nın yıllarca en yakınında bulunan iki ismin yer alması, terör örgütünün  devletin kılcal damarlarına kadar sızdığını gözler önüne serdi.

Sözcü'nün haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı ile Muhafız Alay Komutam Albay Kutsi Banş ve 4 yaverinin tutuklanmasından sonra, Erdoğan'a başbakanlığı döneminde yakın koruma görevi yapan Emniyet Müdürü Halit Özgül'de FETÖ'cü çıktı.

TBMM eski Başkam Cemil çiçek'in de yakın koruma müdürlüğünü yapan Özgül'den Soma, Çiçek'in korumalığına getirilen Emniyet Müdürü Alpaslan İkiz de FETÖ'cü olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edildi. Bu arada emniyetin en kritik birimi İstihbarat Daire Başkam Engin Dinç'in yardımcısı Emniyet Müdürü Mustafa Turgut da FETÖ'cü olduğu gerekçesiyle meslekten çıkarıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR