Erdoğan umre yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da umre yaptı.
GÜNDEM , 01 Mart 2015 Pazar, 10:28
Erdoğan umre yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası  Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla Mekke'ye  geldi. 
 
Suudi güvenlik güçlerinin oluşturduğu daire içerisinde gece yarısı  Mescid-i Haram'a giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, Kabe'de önce  umre tavafını yaptı. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Merve ve Safa  tepeleri arasında Umre sayını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra  umresini tamamlayarak, Cidde'de, Mescid-i Haram'ın yanında yer alan Suudi  Arabistan Kraliyet Konukevi'ne geçti. 
 
Kabe'de umre yapan Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine selam verenlere de el sallayarak karşılık verdi. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları  Yalçın Akdoğan ve medineNuman Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da umre yaptı. 
 
Erdoğan ve beraberindekilerin bugün Medine'ye gitmesi, Medine-i  Münevvere'de Hazreti Muhammed'in kabrinin bulunduğu Mescidi Nebevi'yi ziyaret  etmesi planlanıyor. 
 
Erdoğan, Mekke ve Medine'deki programlarının ardından Riyad'a geçerek,  Suudi arabistanKralı Selman bin Abdu?laziz Al Suud ile görüşecek. 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR