Ertuğrul Sağlam'dan FETÖ iddiasına yanıt
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'dan FETÖ iddiasına yanıt geldi.
SPOR , 02 Haziran 2017 Cuma, 18:57
Ertuğrul Sağlam'dan  FETÖ iddiasına yanıt

İHA'nın haberine göre Yeni Malatyaspor'un İrfan Buz'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Ertuğrul Sağlam'ı getirmeyi planladığı, Malatyaspor'un imza için 1 hafta bekleme kararı aldığı iddia edilmişti. Gerekçe olarak ise Sağlam'ın geçmişte FETÖ ile bağlantısı olduğu yönündeki söylentiler gösterilmişti. Ertuğrul Sağlam bu iddiayı yalanladı.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor ile anlaştığı iddialarının asılsız olduğunu söyledi.
Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hiçbir şekilde transfer görüşmesi yapmamasına rağmen Evkur Yeni Malatyaspor ile anlaşma sağladığı yönündeki haberleri hayret ve şaşkınlıkla okuduğunu kaydetti.

'HAİN TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ'

Sağlam, "Son dönemde görüşme yaptığım kulüpler içerisinde Evkur Yeni Malatyaspor kesinlikle yoktur. Bununla beraber 30 yıllık tertemiz futbol kariyerime zarar vermek adına, maksatlı bir şekilde her transfer dönemi ismimi hain terör örgütü FETÖ ile yan yana getirmeye çalışan, Allah korkusu olmayan, kıskançlık ve dedikodu kültürüyle yoğrulmuş kişilerle hukuki hesaplaşmamı sürdüreceğimin de bilinmesini isterim." ifadelerini kullandı.

Sağlam, vatanına, milletine ve bayrağına son derece bağlı, ay-yıldızlı formayı onlarca kez giymenin gururunu yaşamış bir futbol adamı olarak, ülke futboluna katkı sağlamak adına neler yapılabileceğinin tartışılmasının tüm bu kişisel menfaat çatışmalarından daha değerli olduğu görüşünü taşıdığını aktararak, "20 Mart'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın da katıldığı ve tüm futbol ailesiyle birlikte benim de hazır bulunduğum 'Futbol Zirvesi' organizasyonunda net şekilde ortaya konulan, ülke sporuna nasıl değer katılacağının planlanması ve konuşulması, kesinlikle önceliğimiz olmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR