Eşimi bıçaklarken çocuğumuz arka koltukta uyuyordu
2 Ocak 2013'te öldürüldükten sonra TEM kenarına atılan 25 yaşındaki Gülşah Sarcan'ın katili ve eski eşi Sinan Seven'in yargılanmasına başlandı. Seven ilk duruşmada, "Onu bıçakladığım sırada çocuğumuz arka koltukta uyuyordu" dedi.
GÜNDEM , 09 Mayıs 2013 Perşembe, 20:56
Eşimi bıçaklarken çocuğumuz arka koltukta uyuyordu

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, hakkında 'Kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Sinan Seven, Gülşah Sarcan'ın annesi Bağdagül Sarcan ile taraf avukatları katıldı.

‘ONU BIÇAKLADIĞIM SIRADA’

Eski eşinin daha önceleri kendisini aldattığını öne süren sanık Sinan Seven savunmasında, "Hasta olan oğlumu hastaneye götürecektim. Çocuğumun kimliğini almaya gittiğimde maktülde benimle geleceğini söyledi. Hastaneden sonra birşeyler yemek için bir restorana gittik. Tekrar arabaya bindik. Eşim ön sağ koltukta, çocuğumuz arka koltukta oturuyordu. Benden ayrılıp dönmek istemeyen eşime neden böyle yapıyorsun dedim' O da 'Artık bitti ben sana bir daha geri dönmeyeceğim başka biriyle görüşüyorum. rahatım yerinde' dedi. Beni kendinden soğutmak için mi bunları söylüyorsun' dedim. O da herşey gerçek soğutulacak birşey yok' dedi. Sözlerine dayanamadım ve üzerimde bulunan bıçakla çeşitli yerlerinden bıçakladım. Onu bıçakladığım sırada çocuğumuz arka koltukta uyuyordu" dedi. Gülşah Sarcan'ı bıçakladıktan sonra ne yapacağını bilemez hale geldiğini savunan Seven, "Hastaneye götürmek istedim, ancak kendimi kaybetmiş gibiydim. Nabzına baktım, nabzı atmıyordu. Cesedi yaklaşık bir saat süreyle araçta kaldı. Daha sonra bir yerde yol kenarına bıraktım" diye konuştu.

‘KIZIMIN ALDATTIĞI İDDİASI YALAN’

Müşteki Bağdagül Sarcan ise, "Sanığın kızımın kendisini aldattığı iddiası yalandır. Kızım öldürüldüğü sırada sanıktan boşanmış durumdaydı. Aralarında bir ilişki yoktu. O sırada arabada bulunan torunum sanığın annesini öldürdüğünü gördüğünü ifade etti. Maktülden kanlar aktığını gördüğünü ondan kanlar akarken sanığın telefonla ablasıyla görüştüğünü sonrada sanık tarafından ablasına teslim edildiğini söylemiştir. Şikayetçiyim, davaya müdahil olmak istiyorum. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Bağdagül Sarcan ve Ercan Sarcan'ın davaya müdahil olma talebini kabul eden mahkeme sanık Sinan Seven'in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘ÇOCUĞUNUN GÖZLERİ ÖNÜNDE’
Öte yandan duruşmadan önce “Kadın Cinayetlerini Duruduracağız Platformu” üyesi bir grup ve Gülşah Sarcan'ın yakınları adliyenin önünde basın açıklamalarına izin verilen alanda toplandı. Grup adına yapılan basın açıklamasında davanın sonuna kadar takipçisi olacakları belirtildi. Açıklamanın ardından konuşan Gülşah Sarcan'ın annesi Bağdagül Sarcan da gözyaşları içinde torununun annesi öldürülürken orada olduğunu ve cinayete şahit olduğunu belirterek, "Bir çocuğun gözünün önünde annesinin boğazı kesilir mi? Bunlar affedilir mi? Bunlar şimdi çıkacak ne yalanlar söyleyecek iyi hallerinden cezayı düşürmeye çalışacak. Adalet istiyorum. Katilin ailesinden de hesap sorulsun. Benim kızımın kanı yerde kalmasın. Bende mi kan dökeyim. Adalet bunu mu istiyor’’ diye konuştu. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR