Eşini kiralık katile öldürttü
KONYA'nın Akşehir İlçesi'nde besicilik yapan eşi 49 yaşındaki Ramazan Kaplan ve Avusturyalı ortağı 52 yaşındaki Herald Weib'i, aldatıldığı şüphesiyle kiralık katil tutarak öldürttüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 47 yaşındaki Zeynep Kaplan, iki kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
GÜNDEM , 16 Mayıs 2013 Perşembe, 10:26
Eşini kiralık katile öldürttü

30 bin Euro karşılığında cinayetleri gerçekleştirdiği belirlenen Bati Kılınç da aynı suçtan iki kez ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, Erkan Yıldız’a da 'eyleme yardımcı' olmak suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.

Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Dedeçam Beldesi'nde oturan Ramazan Kaplan ve ortağı Avusturyalı Herald Weib, geçen yıl 21 Ekim günü Akşehir'in Atakent Beldesi'nde çalılıklar arasında ölü bulundu. Olay yerinde düşen otomobil parçasından yola çıkan jandarma, parçanın öldürülen Ramazan Kaplan'ın otomobiline ait olduğunu saptadı. Eşi 3 çocuk annesi Zeynep Kaplan'ın ifadesine başvuran jandarma, çelişkili ifadeler vermesine üzerine teknik ve fiziki takibe aldı. Kaplan'ın son dönemlerde ahır ve garajını yapan inşaat ustaları 33 yaşındaki Erkan Yıldız ve 36 yaşındaki Bati Kılınç ile sık sık görüştüğünü saptadı. Fiziki ve teknik takibin ardından Zeynep Kaplan, Erhan Yıldız ve Bati Kılınç gözaltına alındı.

TUTUKLANDILAR

Suçlamayı kabul eden Zeynep Kaplan'ın, kendisini aldattığı iddiasıyla eşini öldürtmek için Bati Kılınç ve Erkan Yıldız ile 30 bin Euro'ya anlaştığını itiraf etti. Gözaltına alınan zanlılar sorgularının ardından tutuklandı. Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Zeynep Kaplan, Bati Kılınç ve Erkan Yıldız, son kez hakim karşısına çıktı.

Mahkeme heyeti suçun sabit olduğuna karar verip Zeynep Kaplan ve Bati Kılınç’a, Ramazan Kaplan ve Herald Weib'i ‘tasarlayarak kasten adam öldürme’ suçundan önce iki kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. İki sanığın mahkemedeki iyi hallerini de göz önüne alan heyet, cezayı ömür boyu hapis cezasına indirdi. Erhan Yıldız’a ise  'eyleme yardımcı' olmak suçundan 12 yıl hapis cezası verildi. Mahkemedeki iyi halini göz önüne alan heyet cezayı 10 yıla indirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR