Eşini vuran adama linç girişimi! Koca şehir ayağa kalktı
Van'da boşanmak isteyen eşini silahla vuran kişiyi gözaltına alan polis, linç girişiminde bulunan kalabalığa biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.
GÜNDEM , 14 Mart 2015 Cumartesi, 18:21
Eşini vuran adama linç girişimi! Koca şehir ayağa kalktı
Olay kentin en merkezi yeri Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Soydan Kavşağı’nda öğle saatlerinde meydana geldi. Şiddet gördüğü için boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başlayan Necla Al ile eşi Nazım Al caddede karşılaştı. Nazım Al, barışma teklifini kabul etmeyen eşi Necla’ya, tabancayla peş peşe ateş etmeye başladı. İki ayağına ve iki omzuna isabet eden kurşunlarla kanlar içinde yere yığılan ve ağır yaralanan Necla Al, ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

\"\"

Bu sırada çevrede toplananların tepki gösterdiği Nazım Al, kaçıp yakındaki işyerine sığındı. Mersin'de vahşice öldürülen Özgecan Aslan cinayetinin ardından kadına şiddete karşı daha duyarlı bir hale gelen vatandaşlar, işyerinin önünde toplanarak, ’Jın, Jiyan, Azadi- Kadın, Yaşam Özgürlük’ sloganları atıp, eşine kurşun yağdıran Nazım Al’ı linç etmek istedi.

\"\"

Gelen polisler, sayıları bir anda artan ve ’Onu bize verin’ diye bağıran kalabalığı önce ikna etmeye çalıştı. Kalabalık dağılmayınca da tazyikli su, göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanan polis, uzun uğraş sonunda kalabalığı dağıtarak, linçten kurtardığı Nazım Al’ı zırhlı araca bindirip emniyete götürdü. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Necla Al’ın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

VAN EMNİYETİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ...

Van Emniyet Müdürlüğü, boşanmak isteyen eşini sokak ortasında silahla vurma olayı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "14 Mart 2015 günü saat 13.30 sıralarında, ilimiz Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir bayan vatandaşımıza silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırıya maruz kalan N.A. isimli vatandaşımız ile eşi N.A. arasında boşanma süreci yaşandığı, bu nedenle söz konusu saldırının eşi tarafından gerçekleştirildiği anlaşılmıştır.

Saldırı sonrasında tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de kadına yönelik şiddet konusunda gelişen hassasiyete paralel olarak, olay yerinde vatandaşlarımız tepki göstermek maksadıyla toplanmışlardır. Kalabalığın olayın failine yönelik saldırgan tutum içerisine girmesi üzerine, bölgeye Çevik Kuvvet ekipleri sevk edilerek hem bölgenin hem de şüphelinin güvenliği alınmıştır.

Kalabalık içerisinden bazı şahısların vatandaşlarımızı provoke etme girişimleri sonucunda güvenlik kuvvetlerimize karşı taşlı saldırı düzenlenmesi üzerine kısa süreli bir müdahale ile kalabalığın dağıtılıp, şüphelinin Polis Merkezi' ne nakli sağlanmıştır.

Müdahale sırasında 3 polis memuru ile 2 vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Silahlı saldırıya maruz kalan N.A. hastanede tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Öte yandan mağdure N.A. 'nın bugüne kadar herhangi bir korunma talebinin olmadığı ve bu nedenle hakkında koruma tedbiri uygulanmadığı yapılan incelemeden anlaşılmıştır. Konu hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştır" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR