Eylem hazırlığı yapan 7 PKK'lı terörist yakalandı
İstanbul'da peş peşe düzenlenen operasyonlarda, PKK/KCK'nın dağ kadrosunda eğitim gördükten sonra eylem için İstanbul'a gelen 7 terörist yakalandı.
GÜNDEM , 18 Mart 2018 Pazar, 13:15
Eylem hazırlığı yapan 7 PKK'lı terörist yakalandı

Eylem için gelen 7 PKK'lı İstanbul'da yakalandı. Bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik peş peşe düzenlenen operasyonlarda, örgütün dağ kadrosunda eğitim gördükten sonra eylem için İstanbul'a gelen 7 terörist yakalandı.Emniyet kaynaklarına dayanan bilgilere göre, yaklaşan Nevruz öncesi terör örgütlerine yönelik operasyonlarını sıklaştıran İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, elde edilen istihbarat bilgisi üzerine harekete geçti.

PKK'nın dağ kadrosuna katılarak kırsal alanda eğitim gören ve daha sonra eylem için İstanbul'a gelen teröristlerle, bu örgüt üyelerine yardım ve yataklık eden kişileri tespit eden polis, yapılan takibin ardından İstanbul'un 7 ayrı ilçesinde 13 adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Sabaha karşı yapılan operasyonlarda, PKK'lı 7 hücre üyesi yakalanarak gözaltına alındı.Yakalanan 7 kişi, İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülerek sorguya alındı. Zanlıların polisteki sorguları devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR