Facebook'a mesaj attı, tacını ağlayarak bıraktı
Mayıs ayında Tayland'ın en güzel kızı seçilen Miss Thailand tahtından oldu. Tayland'da aylarca süren iç karışıklık ordunun yönetime el koymasıyla yerini askeri vesayet rejimine bırakmıştı.
MAGAZİN , 11 Haziran 2014 Çarşamba, 10:22
Facebook'a mesaj attı, tacını ağlayarak bıraktı

Geçtiğimiz mayıs ayında ülkesinin en güzel kızı seçilerek Miss Thailand güzellik tacını takan 22 yaşındaki Weluree Ditsayabut, Facebook hesabında ordu tarafından devrilen hükümeti destekleyen göstericilere öfke duyduğunu belirterek "Onların hepsi idam edilmeli" diye yazmıştı.

Ditsayabut ülkeyi kirletmekle suçladığı monarşi karşıtlarını da 'şeytani' olarak nitelemiş "Yatağınızda huzur içinde ölemeyeceksiniz" demişti.

Weluree'nin bu görüşleri sosyal medyada adeta infiale yol açtı. Politik aktivistlerin tepkileri öylesine yoğunlaştı ki baskıya dayanamayan güzel dün düzenlediği bir basın toplantısıyla gözyaşları içinde tacını bıraktığını açıkladı.

Ülkesini kainat güzellik yarışmasında temsil etmeyeceğini söyleyen Ditsayabut "Tepkilere dayanmaya çalıştım. Ancak ailemin özellikle de annemin yaşadığı strese dayanamadım" dedi. Weluree için "Güzellik kraliçeleri idam değil barış mesajı vermeli" gibi eleştiriler yapılırken 'Şişko', 'Fahişe' v.b. gibi doğrudan kişiliğine saldırı yapılan hakaret mesajları da atıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR