Fatih Terim'i 'Akil İnsanlar'a alırdım
Başbakan Erdoğan, Galatasaray'ın tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim’i de “Akil İnsanlar” arasında görmek istediğini belirterek, "Meşgalesi olmasa kendisini Akil İnsanlar heyetine alırdım" dedi.
GÜNDEM , 10 Nisan 2013 Çarşamba, 10:09
Fatih Terim'i 'Akil İnsanlar'a alırdım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan’a giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Teröre çözüm bulunması sürecinin iyi yolda olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Suriyeli PKK’lıların büyük ölçüde çekilerek kendi ülkelerine döndüklerini” söyledi.

"Ergenekon" davasının görüldüğü Silivri'de yaşananları değerlendiren Erdoğan, CHP'li Milletvekillerine tepki gösterdi.Erdoğan, "Kabul edilebilir gibi değil. Açıkça Anayasa’nın, kanunların ihlalidir" ifadelerini kullandı.

Bu olayın peşini bırakmayacaklarını dile getiren Erdoğan, "İş, fezlekelerin Meclis’e gelmesi noktasına varırsa, üzerimize düşeni yaparız" dedi.

Başbakan Erdoğan, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i de terörün çözümü sürecinde görev alacak 63 kişilik “Akil İnsanlar” listesine almak istediğini dile getirdi.

Fatih Terim'i sadece sporla ilgili değil, her konuda siyasi derinliği olan bir kişi olarak nitelendiren Erdoğan, “Meşgalesi olmasa kendisini de Akil İnsanlar heyetine alırdım" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR