''Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle değiştireceğiz''
Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlık dönemine son veren Ali Koç'un Fenerbahçe başkanı olmasına atıf yapan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek, "16 yıldır meydanlarda bağırıp çağırıyor. Şimdi hep birlikte değiştireceğiz. Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle öyle değiştireceğiz" dedi.
GÜNDEM , 04 Haziran 2018 Pazartesi, 12:07
''Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle değiştireceğiz''

Kars'ta konuşan İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Ben ekonomistim' sözlerini eleştirdi, televizyona çıkma çağrısını yineledi. İnce, "Bay ekonomist, büyük ekonomist eğer yüreğin, eğer bilgin, eğer diploman varsa gel bir TV kanalına şu ekonomi bilgini bir anlat. 2002'de işbaşına geldiğinde dolar 1.30'du. Erdoğan'ı bir daha seçerseniz dolar 10 lira" diye konuştu.

İnce, "Dün bir arkadaşım dedi ki, yolda kağıt toplayan bir çocuk gördüm. Çocuğa sormuşlar hayalin ne diye, kağıt toplamak demiş. Bir öğretmen olarak ciğerime oturdu. Erdoğan döneminde çocuklarımıza hayal kurmayı bile unutturmuşuz" ifadesini kullandı.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

'DEĞİŞTİRMEKTE FAYDA VARDIR, HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ'

​Hanımefendiler size sesleniyorum. Evde canın sıkıldı, ne yaparsın? Mobilyaların yerini değiştirirsin. Bir ferahlık gelir, sanki evi değiştirmişsin gibi bir hoş olur insan. Araban eskir arabanı değiştirirsin. Bahar gelir yazlıklarını giyer, elbiselerini değiştirirsin. Değiştirmekte fayda vardır. 16 yıldır bağırıp çağıran adamı değiştireceğiz şimdi. 16 yıldır meydanlarda bağırıp çağırıyor. Şimdi hep birlikte değiştireceğiz. Fenerbahçe nasıl değiştirdiyse biz de öyle öyle değiştireceğiz.

Erdoğan çiftçiyi bitirdi, besiciliği bitirdi. 6 milyar dolarlık hayvan ithal etmişiz. Bırak 6 milyar doları 1 milyar doları Karslıya verseydin bu hayvancılık uçar giderdi.

Türkiye'de 1 kg süt satıyorsun 1.25 kg yem alıyorsun, ABD'de 1 kilo süt satıyorsun 2.5 kilo yem alıyorsun. İki katı. Türk tütünü zararlı da Amerikan tütününde vitamın mi var?

'ERDOĞAN'I BİR DAHA SEÇERSENİZ DOLAR 10 LİRA'

Bay ekonomist, büyük ekonomist eğer yüreğin, eğer bilgin, eğer diploman varsa gel bir TV kanalına şu ekonomi bilgini bir anlat. 2002'de işbaşına geldiğinde dolar 1.30'du, Erdoğan'ı bir daha seçerseniz dolar 10 lira.

Çocuklarımız sınava girdi biliyorsunuz, ne zaman açıklanacak? Seçimden önce açıklamayacaklar. Sınavın tarihini değiştir, açıklanma tarihini değiştir. Niçin? Çocuklar yerleşemeyecek, aileler üzülecek. Bunlar bunu da seçimden sonra açıklayacaklar.

Dünyada dostumuz kalmadı biliyor musunuz. Meydanlara gelmiş diyor ki, ben yerliyim ve milliyim. Şüleyman Şah Türbesi'ni ordan oraya taşırken sen mi millisin? Senin uçağın mı yerli, gözlüğün mü yerli? İnek Uruguay'dan, saman yurtdışından geliyor. Ayran nasıl milli?

'BİR OY KADERİNİZİ DEĞİŞTİRİR'

Kadının çalışmasına en büyük engel çocuk. Her mahalleye bir kreş açacağız. Çocuk kreşe, kadın işe. Kadınlar çalışma yasasına tabi olacak.

Bir oy kaderinizi değiştirir, bir oy cumhuriyeti değiştirir, bir oy çocuğunuzun kaderini kurtarır. Diyorlar ki ben gelirsem yardımları kesecek mişim... Yahu neden keseyim. O paraları AK Parti mi veriyor, Erdoğan mı veriyor? Devlet veriyor. Benim dönemimde çalınmayacağı için daha çok yardım vereceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR