'FETÖ'nün kaçış planı' balon çıktı!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ üyesi teröristlerin, cezaevinden kaçış planı ve krokisi olduğu şeklindeki haberlerle ilgili, "O çıkan krokinin gene bir motivasyon amaçlı örgüt planı olduğunu düşünüyorum. Yoksa onların öyle bir şeyi başarma şansları kesinlikle söz konusu değildir. Bunlara karşı her türlü tedbirler alınmıştır" diye konuştu.
GÜNDEM , 10 Kasım 2016 Perşembe, 16:02
'FETÖ'nün kaçış planı' balon çıktı!
Bozdağ, örgüt üyelerinin, "14 Ağustos'ta yeni darbe olacak, aman çözülmeyin" dediklerini daha sonra eylül, ekim aylarında bir kaç kez tarih verdiklerini belirterek, bu kez "3. Dünya Savaşı çıkacak, Amerika Rusya savaşacak, Türkiye işgal edilecek", "DEAŞ Türkiye'ye saldıracak" gibi ifadelerle motivasyon yapıp çözülmeyi önlemeye çalıştıklarını kaydetti. Bakan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Akıl almaz bir şey. Yüz tane yalan söylüyor FETÖ teröristi veya etrafındakiler, yüzünün de yalan olduğu güneş gibi ortaya çıkıyor ama buna rağmen örgüt üyeleri yüzbirinci yalan söylendiğinde bu yüzde yüz doğru çıkacakmış gibi ona tereddütsüz inanıyorlar. 'Yüz tanesi yalan çıktı, bu yüzbirinciye niye inanalım?' demiyorlar. Böyle bir beyin yıkanmışlığı var. Ama buna rağmen gerçekten çok ciddi sayıda itiraflar geldiğini de buradan ifade etmek isterim." 

FETÖ üyeliği veya darbe teşebbüsü nedeniyle cezaevlerinde bulunanların ailelerine de seslenen Bozdağ, ailelerin evlatlarına sahip çıkması, terör örgütüyle evlatları arasına mesafe koydurmasını, terör örgütünün evlatlarını kullanmasına izin vermemesini istedi. Bozdağ, FETÖ üyelerinin cezaevinden kaçış planlarının ortaya çıktığı yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine, Türkiye'de kapalı cezaevlerinde ciddi güvenlik tedbirleri bulunduğunu, iç ve dış güvenliğin üst düzeyde olduğunu, havadan gelecek saldırılara karşı da ciddi tedbirler alındığını vurguladı. Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Cezaevlerinde bir kaçış planının başarılı olma ihtimali milyonda bir, var mıdır, yok mudur onu bilmem. Öyle kolay kolay mümkün olacak bir şey değil. Çünkü onlara ilişkin tedbirlerimizi aldık. O çıkan krokinin gene bir motivasyon amaçlı örgüt planı olduğunu düşünüyorum. Yani, 3. Dünya Savaşı'nı çıkaramadılar, Türkiye'yi işgal ettiremediler, yeni darbeyi yaptıramadılar. Pek çok şey yapmak istediler, hepsi yalan çıktı. Şimdi, 'Kaçıracağız biz sizi, bir organizasyonumuz var, haberiniz olsun.' Bu maksatla yapıldığını biz düşünüyoruz. Yoksa onların öyle bir şeyi başarma şansları kesinlikle söz konusu değildir. Bunlara karşı her türlü tedbirler alınmıştır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR