FETÖ o futbolculara da el atmış!
FETÖ'nün Brezilya’da düzenledikleri organizasyonlarda, F.Bahçe’nin 3 önemli eski ismine ödül verdikleri ortaya çıktı.
GÜNDEM , 03 Kasım 2016 Perşembe, 08:44
FETÖ o futbolculara da el atmış!
FETÖ'nün Brezilya'da bir zamanlar Türkiye'de forma giymiş Brezilyalı futbolcu ve teknik adamları da planlarına alet etmeye çalıştığı iddia edildi.

Brezilya'da üç şehirde kurulan ve FETÖ propagandası yapmakla suçlanan Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi'nin başkanı Mustafa Göktepe'nin çeşitli vesilelerle düzenlediği organizasyonlarda Fenerbahçe'nin eski kaptanı Alex de Souza, Mehmet Aurelio ve teknik direktör Zico'ya ödüller vererek Brezilya medyasında adını duyurmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Faaliyetlerine 5 yıl önce başlayan Sao Paulo, Brasilia ve Rio de Janeiro şehirlerinde şube açan merkez, Gülen'e yakınlığıyla bilinen Enes Kanter'i de geçen yaz Brezilya'ya davet edip organizasyonlar düzenledi.

Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi'nin resmi internet sitesinde FETÖ yapılanmasından ise övgüyle bahsedildi. Merkezin 15 Temmuz darbe girişiminden iki hafta sonra Sao Paulo Meclisi'nde düzenlediği törende Fenerbahçe'nin eski hocası Zico'ya ödül verdiği sitedeki fotoğraflarla ortaya çıktı.

Türkiye-Brezilya Kültür Merkezi Başkanı Mustafa Göktepe Brezilya'da düzenledikleri bir organizasyonda Alex de Souza ile birlikte çektikleri fotoğrafı 29 Mayıs 2015 tarihinde Instagram'dan paylaşmış. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR