FETÖ şüphelisi kadın avukat adliye önünde bayıldı
Konya'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında avukat ve baro çalışanlarının bulunduğu 11 kişi adliye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan ve serbest bırakılan şüphelilerden avukat kadın. adliye önünde baygınlık geçirdi
GÜNDEM , 27 Ağustos 2016 Cumartesi, 13:37
FETÖ şüphelisi kadın avukat adliye önünde bayıldı
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında avukat ve baro çalışanlarına yönelik operasyon düzenlendi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin eş zamanlı düzenlediği operasyon ile 12'si avukat, 2'si baro çalışanı olmak üzere 14 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polisteki ifadelerinin ardından 3 avukat serbest bırakılırken, 9 avukat ve 2 baro çalışanı adliyeye sevk edildi.

Avukatlardan Mine Gamze K., adliye nezarethanesine gireceği sırada baygınlık geçirdi. Gamze K.'ya ilk müdahaleyi görevli kadın polis memurları yaptı. Yüzü su ile yıkanan kadın avukat bir süre yerde baygın vaziyette yattı. Daha sonra kendisini iyi hissettiğini belirten kadın avukat nezarethaneye alındı.

Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 2'si kadın 4 avukat tutuklanırken, 2 baro çalışanı ile nezarethaneye götürülürken baygınlık geçiren Mine Gamze K. ve 4 avukat adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR