Filenin Sultanları bu kez mağlup
A Kadın Milli takımımız ABD, İtalya, Polonya galibiyetiyle üçtü üç yaparak geldiği Ankara'da Brezilya'ya takıldı 3-1.
SPOR , 22 Mayıs 2018 Salı, 21:57
Filenin Sultanları bu kez mağlup

Dünya Voleybolunun en önde gelen ülkelerinin katılımıyla düzenlenen 2018 Milletler Ligi'nde harika bir seri yakalayarak üçte üç yapan milli takımımız evinde oynadığı maçta Brezilya önünde tutunamadı. Milli takım Başantrenörü Giovanni Guidetti'nin geleceğin milli takımını yaratmak amacıyla genç bir kadroyla çıktığı maçta Eda 14 sayıyla başarılı bir performans sahaya koyarken, Brezilya takımında 25 sayıyla oynayan Tandara izleyenleri hayran bıraktı.

ABD' düzenlenen ilk etap maçlarında Polonya, İtalya ve ev sahibi ABD'yi yenerek büyük bir çıkış yakalayan Filenin Sultanları Ankara'da dün başlayan 2. etap maçlarına tutuk başlayınca Brezilya'yı 3-0 takıldı ve 2'nci sıradaki yerini kaybederek 6. sıraya indi. Ligde lider durumda Hollanda, ABD ikinci, Sırbistan üçüncü, Rusya dördüncü Breziya ise altıncı ırada bulunuyor.

Ankara'da oynanan turnuvanın dün diğer maçında ise Dominik Cumhuriyeti Arjantin'i 3-0 yendi.

VOLEYBOL RESİTALİ

Brezilya karşısında ilk sete tutuk başlayan, hücumda etkili olamayan millilerimiz Tandara'yı durduramayınca 17-25'ik skorla 0-1 geriye düştü.

İkinci sete de Brezilya etkili başladı. Fark 8-12 iken Eda'nın servisleriyle peş peşe sayılar bulan milli takım skoru 11-12'ye getirdi. Bu dakikadan sonra set büyük bir çekişmeye, zevkli bir mücadeleye sahne oldu. 18-18'e kadar skor başa baş gitse de Brezilya'da ilk kez bu sette forma giyen Drussyla'nın müthiş oyunuyla takımını sırtladı ve 19-25'le durumu 0-2'ye geldi.

Üçüncü set zevkli bir çekişmeye sahne olurken Türk milli takımı, kaptan Eda ve Hande'nin güzel oyunuyla seti 25-23 kazanarak skoru 1-2 yaptı.

HAZİRAN AYINA KADAR DURMAK YOK

İlk etabı ABD Lincoln kentinde yapılan 2018 Milletler liginin 2'nci etabı dün Ankara da başladı. Türkiye 29-31 Mayıs tarihlerinde Sırbistan'ın Kraljevo kentinde 3. etap, 5-7 Haziran tarihlerinde Tayland'da 4'cü etap, 12-14 Haziran tarihlerinde Almanya'nın Stuttgart kentinde 5'nci etap maçlarına katılarak Çin'in Nanjing kantinde 27 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek finallere katılma hakkını yakalamaya çalışacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR