Film senaryosu gibi olay! Bekçi eski eşinin sevgilisini, polis de taksiciyi vurdu...
İstanbul Avcılar'da, dün sabah saatlerinde zincirleme şekilde yaşanan 2 ayrı silahlı saldırı olayı film setlerini aratmadı. Eski eşinin yardımıyla gittiği bir kafede eski eşine saldıran sevgilisini ayaklarından vuran Bekçi'nin silahından çıkan mermi sesiyle baskına uğradığını zannedip silahını çekerek bir sivil polise ateş eden taksici ise sivil polisin mermilerine hedef oldu.
GÜNDEM , 17 Mayıs 2019 Cuma, 21:37
Film senaryosu gibi olay! Bekçi eski eşinin sevgilisini, polis de taksiciyi vurdu...

Film sahnelerini aratmayan ve zincirleme gelişen trajikomik olay dün sabah 10.55 sıralarında Avcılar Merkez mahallesi, Marmara caddesi üzerinde yaşandı. Mahalle bekçisi olarak Avcılar'da görev yapan Yılmaz S., bir süre önce boşandığı eski eşi Lütfiye S.nin yeni sevgilisiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle kendisini arayıp yardım istemesi üzerine, kendisiyle görüşmek üzere Marmara caddesi üzerinde randevulaştığı kafeye gitti. Kafeye yeni sevgilisi Murat B. ile gelen Lütfiye S. nin sevgilisinin eski eşine hakaret etmesi üzerine başlayan tartışmada silahını çeken Bekçi Yılmaz S., Murat B. yi silahını çekerek ayaklarından vurdu.

Silah sesi üzerine kafede panik yaşanırken, bölgede görevli olan ve duyduğu silah sesi üzerine tabancasını çekerek olay yerine koşan bir sivil polis memurunun üzerine ise cadde de bulunan taksi durağından ateş açıldı. Hasımları olduğu için silah taşıdığı ve saldırıya uğradığını zannederek sivil polis memuruna ateş açtığı öğrenilen taksici Engin A.nın kurşunlarından sıyrılıp yere yatarak karşılık veren sivil polis memurunun açtığı ateşle taksici Engin A. karnından vurularak yaralandı.

Olay sonrası yaralılar Engin A. ile Murat B. çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine çağrılan resmi polis ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınırken, neye uğradıklarını şaşıran bekçi ile sivil polis memuru ise ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR