Fiyatları yüksek bulunca otomobilini otele çevirdi!
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Akkaya, tatil için gittiği yerlerde otel ücretlerini yüksek bulunca 1992 model otomobilini adeta "otel odası" gibi dizayn etti.
GÜNDEM , 02 Haziran 2016 Perşembe, 12:30
Fiyatları yüksek bulunca otomobilini otele çevirdi!
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Yılmaz Akkaya, tatil için gittiği yerlerde otel ücretlerini yüksek bulunca 1992 model otomobilini, yatak, televizyon ve buzdolabı gibi eşyalar yerleştirerek adeta otel odasına çevirdi.

İlçede bir oto yıkama dükkanında çalışan Akkaya yaptığı açıklamada, 17 yaşından beri Tofaş marka "Kartal" otomobillere meraklı olduğunu söyledi.

\\\"\\\"

Yaklaşık 3 yıl önce 7 bin liraya 1992 model Tofaş Kartal otomobil satın aldığını belirten Akkaya, "Bu aracın sahibi vefat etmiş, eşi de 10 yıl hiç kullanmamış. Her şeyi ile orijinal, 80 bin kilometrede bir araçtı." dedi.

Her yıl tatile gittiğini ifade eden Akkaya, otel ücretlerinin yüksek bularak otomobilini oda gibi düzenlemeye karar verdiğini dile getirdi. Akkaya, şöyle devam etti:

"Evde oturdum, elime kağıt kalem aldım. Aracın her bölgesini kendi isteğim doğrultusunda dizayn ettim. Tüm malzemelerini kendim temin ettim ve işçiliğini de ben yaptım. Birçok arkadaşım 'Bu arabayla bu kadar uğraşma, astarı yüzünü geçti' dedi ama bu benim hevesimdi ve yaklaşık 1,5 yılda istediğim gibi bir araç yaptım. Aracım aynı zamanda benim bir nevi ikinci evim oldu."

\\\"\\\"

Otomobilin arka kısmını koltuk değil yatak olarak tasarladığını aktaran Akkaya, "Uzun yola giderken bir kenara çekip uyuyorum, sonra yoluma devam ediyorum. Tatile gittiğimizde arkadaşlarım otel parası veriyor. Ben ise deniz kıyısına arabamı çekip içinde yatıyorum. İçinde yemeğimi yiyorum, buzdolabı ve televizyon da var. Ev konforunu yaşıyorum. Yürüyen 1+1 apart daire gibi her ihtiyacımı görüyor" dedi.

Araca satın aldığı fiyat kadar yaklaşık 7 bin lira masraf ettiğini belirten Akkaya, "Kendim yaptığım için ucuza mal oldu. Kendime göre daha konforlu bir tatil yaşıyorum." ifadesini kullandı.

\\\"\\\"

Akkaya, aracının çok ilgi gördüğünü ve taliplilerinin fazla olduğunu dile getirerek, "Şu anda çok isteyen var ama ben kesinlikle satmayı düşünmüyorum. Küçük bir kızım var o da sattırmıyor, büyüyünce arabayı ona hediye edeceğim." diye konuştu.

Kırmızı otomobilinin kaputunda Atatürk'ün "Ne mutlu Türküm diyene" sözü ile ay yıldız bulunan Akkaya, otomobilin camlarına da kırmızı perdeler taktı.

Otomobilin içine el işi örtüler seren Akkaya, araca ses sistemi de kurdu. Akkaya, gözü gibi baktığı otomobilini nazar boncuğu, tespih, oyuncak ve çeşitli süs eşyaları ile donattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR