Flört sitelerinde tanıştığı erkekleri öldürdü
İngiltere’de çöpçatan sitelerinde tanıştığı dört erkeği benzer şekilde öldüren seri katil hakkında kan donduran bir iddia ortaya atıldı.
DÜNYA , 24 Kasım 2016 Perşembe, 11:32
Flört sitelerinde tanıştığı erkekleri öldürdü
İngiltere’nin başkenti Londra’da akılalmaz bir olay gerçekleşti. Eşcinsel flört sitelerinde tanıştığı dört erkeği de benzer şekilde öldüren Stephen Port (41) adlı kişinin 58 erkeği daha öldürdüğü iddiası ortaya atıldı.

İngiliz polisi 2014 ve 2015 yılları arasında, bir restoranda şeflik yapan Stephen Port’un çöpçatanlık sitelerinde tanışarak öldürdüğü Anthony Walgate, Gabriel Kovari, Daniel Whitworth ve Jack Taylor’ın cesetlerini Port’un Londra’daki evinin yakınlarında bulmuştu.

Eşcinsel flört sitelerinde tanıştığı erkeklere önce ilaç verip sonra tecavüz ederek öldüren Port’un soruşturması hala devam ediyor.

İngiliz polisi, Londra’da benzer şekilde cinayete kurban giden 58 erkeğin ölümünün de Port ile bir ilgisi olabileceğinden şüpheleniyor.

İşlediği ilk cinayetten kısa bir süre sonra tutuklanan Port, hapiste kısa bir süre yattıktan sonra serbest bırakıldı ve sonrasında kan donduran üç cinayet daha işledi.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre; Londra’da cinayete kurban giden 58 erkeğin Port ile bir bağlantısı olduğu kesinleşirse, 41 yaşındaki şef İngiltere’nin gelmiş geçmiş en azılı seri katillerinden biri olarak tarihe geçecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR