Fransa'dan Renault açıklaması geldi!
Fransız hükümeti, Renault-Fiat birleşmesinin dengeli bir hissedar yapısı ortaya çıkarmasını istiyor.
EKONOMİ , 29 Mayıs 2019 Çarşamba, 22:50
Fransa'dan Renault açıklaması geldi!

Fransa Hükümet Sözcüsü, Fransa'nın Renault ve Fiat Chrysler'in gerçekleştirecekleri birleşme çerçevesinde imzalanacak hissedarlık sözleşmesinde Fransa ve İtalya arasında bir dengenin sağlanacağı konusunda garantiler almak istediğini söyledi.

Sözcü, "Renault'un hissedarı olan Fransız hükümeti, Fransa'daki üretim tesislerinin kapatılmayacağı konusunun yanı sıra hissedarlık sözleşmesinde bir dengenin sağlanacağına dair garanti istiyor" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Renault Yönetim Kurulu'nun, Fiat Chrysler Automobiles'ın (FCA) birleşme teklifini değerlendireceği bildirilmişti.

Merkezi Fransa'da bulunan Groupe Renault'nun yönetim kurulundan, Fiat Chrysler Automobiles'in birleşme teklifine ilişkin açıklamada bulunulmuş, açıklamada, yönetim kurulunun bugün FCA'nın iki şirketin yüzde 50-50 payla birleşmesi teklifini görüşmek için toplandığı hatırlatılarak, İtalyan şirketin dostane teklifinin dikkatlice incelendikten sonra, kurulun söz konusu teklifi değerlendirmeye almaya karar verdiği belirtilmişti.

Renault'nun hisseleri yüzde 15,51 yükselişle 57,74 avrodan işlem görürken, Fiat Chrysler hisseleriyse yüzde 10,73 değer kazanarak 12,73 avroya yükselmişti.

.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR