Gaziantep'de Atatürk'e hakaret ortalığı karıştırdı
Ramazan etkinliklerinde söyleşi vermek üzere Gaziantep’e gelen araştırmacı yazar Mustafa Armağan, Atatürk'e yönelik söylemleri nedeniyle protesto edildi
GÜNDEM , 18 Haziran 2016 Cumartesi, 11:39
Gaziantep'de Atatürk'e hakaret ortalığı karıştırdı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen Mustafa Armağan, Masal Parkı’nda söyleşi yapmak için sahneye çıktığında bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. 

\\\\\\\"\\\\\\\"

Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki söylemleri nedeniyle protesto edildiği belirtilen Mustafa Armağan, ıslıklar ve sloganlarla susturulmaya çalışıldı. Çevik kuvvet ekipleri, protestocu grubun etrafından çember oluşturarak güvenlik önlemi aldı. Armağan ise gruba aldırış etmeden söyleşisini sürdürdü. 

Bu sırada polisle grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Grup, Onuncu Yıl Marşı'nı okuyarak Türk Bayrağı açtı. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Türkiye laiktir laik kalacak, Türküz Türkçüyüz Atatürkçüyüz’ sologanları atan protestocular, polis tarafından uzaklaştırıldı.

\\\\\\\"\\\\\\\"

ARMAĞAN'IN PAYLAŞIMLARI

Mustafa Armağan sosyal paylaşım sitesi Instagram’dan yaptığı Atatürk paylaşımları tepkiye neden olmuştu. Atatürk’ün en ünlü fotoğralarından olan ““Büyük kumandanın cephede istirahati”nin bir kurmaca olduğunu ima eden Mustafa Armağan “M.Kemal Paşa cephede uyuyakalmış diye yutturulan fotoğrafın Ankara Dikmen’de çekilen pozları ortaya çıktı” notuyla paylaşmıştı.

\\\\\\\"\\\\\\\"


Mustafa Armağan’ın paylaştığı bir diğer görsel ise 9 Haziran 1932 tarihli Serveti Fünün dergisinin kapağı olmuştu. Armağan, dönemin Başbakanı İsmet İnönü’nünİtalya ziyareti sonrası Ankara’da Atatürk tarafından kabulü esnasında çekilen ve ikilinin kucaklaşmasına ait anın görüntülendiği fotoğrafın bulunduğu kapağı “Bunu da gördük” notuyla paylaşmıştı.

\\\\\\\"\\\\\\\"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR