Geleceğin yıldızları Güçyetmez'den
Basketbol eğitimine yeni bir soluk kazandıran eski yıldız basketbolcu Mustafa Güçyetmez kendi ismiyle kurduğu akademide, geleceğin basketbolcu adaylarına basketbol eğitimi veriyor.
BURSA'DA SPOR , 09 Mart 2018 Cuma, 08:44
Geleceğin yıldızları Güçyetmez'den

HABER I Özgün DOĞAN I

BİREBİR İLGİLENİYOR

Eski basketbolcu Mustafa Güçyetmez'in kurduğu Güçyetmez Akademi geleceğin basketbolcu adaylarını yetiştiriyor. Coşkunöz Meslek Teknik Lisesi Spor Salonu'nda yapılan eğitimlerde öğrencilerle birebir ilgilenen Mustafa Güçyetmez, fiziksel, zihinsel ve sağlıklı bir birey olarak sporcu kültürünü sporcu disiplini ve sporcu ahlakını edinmelerini sağlamak amacıyla kuruduğu akademide geleceğin basketbolcu adaylarına eğitim veriyor. Tofaş Spor Kulübü'nün formasını yıllarca taşıyan ve sayısız başarı kazanan Güçyetmez kendi birikimlerini ve tecrübelerini basketbola yeni başlayan gençlerle paylaşıyor.

DAHA İYİ OLACAĞIZ

Bursa'da basketbol eğitimine yeni bir soluk kazandıran tecrübeli oyun kurucu, 6 ile 16 yaş arasında basketbola ilgi duyan miniklere ve gençlere 1'e 1 basketbol eğitimi vererek onların basketbola en doğru adımlarla başlamalarını amaçlıyor. Akademi olarak kısa sürede hedeflerine ulaştıklarını söyleyen Mustafa Güçyetmez, "Biz bu noktaya bu kadar kısa sürede gelebileceğimizi tahmin etmiyorduk. Süreci iyi değerlendirip yavaş yavaş daha iyi noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Çocuklar bireyselliği kazanırken bunu takım olarak yapmalı. Eğer arkadaşı başarılı olursa kendisinin başarısının daha fazla artacağının farkına varmalı" ifadelerini kullandı.

İyi şeyleryapmak zorundayım

Yeni bir kurumuz ama güzel ve sağlam ilerliyoruz. Bu kurumu kendi ismimle kurdum ve bu yüzden de iyi şeyler yapmak zorundayım. Kendim birebir ilgilenebileceğim kadar öğrencim var. Geldiğimiz noktaya bu kadar kısa sürede gelebileceğimizi tahmin etmiyorduk.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR