Gemlik'in çehresi değişiyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve BUSKİ yetkilileriyle birlikte Çarşı Deresi Rekreasyon Alanı Çalışmaları ve Kent Meydanı Projesi konusunda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlik'in Avrupai bir kent olması için çalıştıklarını söyledi.
BURSA , 08 Ağustos 2012 Çarşamba, 16:04
Gemlik'in çehresi değişiyor

Çarşı Deresi Rekreasyon Projesinin boşaltılan eski minibüs garajı içindeki ikinci etap çalışmalarını yerinde inceleyen Recep Altepe ve Refik Yılmaz, yetkililerden de bilgi alarak çarpıcı açıklamalarda bulundular. Çarşı Deresi'ni denizle buluşturacaklarını vurgulayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 350 metrelik dere alanının üzerinin denize kadar olan bölümünü ivedilikle açacaklarını ifade etti. Bölgede ve tarihi köprü civarında 60 santimetrekarelik düşme belirlendiğini anlatan Recep Altepe, hem zeminin hem de duvar düzenleme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini açıkladı. Bölgedeki dere kanalıyla denize akan kanalizasyon hatlarının da toplanıp arıtma tesisine bağlandığını vurgulayan Altepe, "Gemlik Belediyesi ile uyumlu ve koordineli çalışmalarımız devam ediyor. Yaşanabilir ve daha çağdaş bir Gemlik için alt yapı, yatırım, rekreasyon projeleri ve kent meydanı projesini sürdürüyoruz. Çarşı Deresi Rekreasyon projesinin devamı olan bölgenin üzerinin açılması projesi bizim için acil bir konuydu. Şimdi ivedilikle bu çalışmayı tamamlayacağız. Çarşı Deresi denizle buluşacak" dedi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz da, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa olarak 1,5 yıl önce başlattıkları hizmet hamlelerinin aralıksız sürdüğünü bildirdi. Yatırımların yanı sıra, alt yapı ve çevre konusundaki projelerinde birbiri ardına yapıldığını vurgulayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, bölge için sel tehlikesi, kanalizasyon taşkını gibi olumsuz olayların önüne geçerken, turistik bir proje ortaya çıkaracaklarını kaydetti. Avrupa'nın birçok ünlü kentinden örnekler sunan ve o kentlerde denizin, derelerin kent içinden geçtiğini hatırlatan Yılmaz, Çarşı Deresi'nin Kent Meydanı Projesi ile bütünleştiren bu projenin de Gemlik'e başka bir hava katacağını söyledi. Refik Yılmaz, "Gemlik Avrupai bir kent olacak" diye konuştu.

Yılmaz, eski minibüs garajını, istiklal caddesi üzerinden, İbrahim Akıt Caddesi üzerine bağlayan tarihi köprünün de aslına uygun restore edilerek hizmet vermeye devam edeceğini tekrarladı.

 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR