Genç şarkıcı konserde cinayete kurban gitti
Ülkemizde de O Ses Türkiye adıyla yayınlanan yarışmanın ABD versiyonu The Voice'un eski yarışmacılarından Christina Grimmie, Orlando kentinde verdiği bir konser sonrasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
DÜNYA , 11 Haziran 2016 Cumartesi, 13:58
Genç şarkıcı konserde cinayete kurban gitti
22 yaşındaki Grimmie, Before You Exit adlı grubuyla verdiği konserin ardından, hayranlarıma imza dağıtmaya başladı. İşte tam o sırada seyircilerin arasında bulunan bir adam ayağa kalkıp Christina Grimmie'ye ateş açtı. Başından yaralanan Grimmie yere yığılırken, erkek kardeşi de saldırganı yakalamaya çalıştı. Ancak saldırgan bu arada kendini de vurdu. Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Grimmie yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Christina Grimmie, 2014'te katıldığı The Voice yarışmasını üçüncü olarak tamamlamıştı.

Ülkemizde O Ses Türkiye adıyla yayınlanan yarışmanın katılımcılarından Mutlu Kaya da Grimmie ile benzer bir kaderi paylaştı.

Geçen yıl, 19 yaşındaki Kaya, yaşadığı Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde eski erkek arkadaşı tarafından vurularak ağır yaralandı. 

Uzun süre tedavi gören ve yaşam ile ölüm arasında gidip gelen genç kız sonunda verdiği mücadeleyi kazandı.

Yeniden hayata dönen Mutlu Kaya'yı vuran eski erkek arkadaşının da katıldığı yarışmada başarılı olan genç kızın konserler vermeye başlamasını hazmedemediği için böyle bir davranışta bulunduğu ortaya çıktı. Genç kızı vuran zanlı 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR