Gergin anlar! 'Ben sizin basın danışmanınız değilim'
İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programına telefonla katıldı. Hazinedar ile kendisi hakkında CHP'nin iki yıl önce hazırladığı yolsuzluk raporunun olduğunu söyleyen gazeteci İsmail Saymaz arasında gergin anlar yaşandı. Hazinedar, CHP'nin hakkındaki yolsuzluk suçlamalarıyla rapor hazırladığı iddiasını reddetti.
GÜNDEM , 05 Ocak 2018 Cuma, 09:31
Gergin anlar! 'Ben sizin basın danışmanınız değilim'

''BU RAPORDA BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ İLE İLGİLİ ÇEŞİTLİ İDDİALAR VARDI''

Saymaz "3 Milletvekili bir rapor hazırlamıştı. Bu raporda Beşiktaş Belediyesi'yle ilgili çeşitli iddialar vardı. Bunlardan bir kısmı Beşiktaş çarşıda çeşitli plan tadilatlarının yapılmasına karşılık yüksek meblada paralar alındığı, bir kısmı Hazinedar'ın şoförünün bir eğlence merkezinin bir anda hissedarı olduğu ifade edilmişti. Bazı üniversite binalarının eğer belli miktarda para verilmezse yıktırılacağı yönünde tehdit edildiği iddaa edilmişti. Ve o raporda Cumhuriyet Halk Partisi'nin ihraç istemiyle Murat Hazinedar'ı disipline sevk etmesi ve gereğinin yapılması vurgulanmıştı' ifadelerini kullandı.

Saymaz'ın sözleri üzerine canlı yayına bağlanan Hazinedar, "Özellikle havuz medyasının dezenformasyonuna hizmet etmek, gerçekten hakkında olumlu düşündüğüm ve benim gibi aynı değerleri taşıyan insanların da saygın bir şekilde izlediği İsmail Saymaz'a mı düşmüş? Kendisinin cep telefonuna basın danışmanım biraz önce bir evrak gönderdi. Partimize böyle bir rapor var mıdır diye sorduk" dedi.

Programdaki gazetecilerin "İsmail Saymaz'a mı düşmüş?" ifadesini eleştirmesi üzerine Hazinedar, "Kendisinin benim görmediğim ve olmayan bir raporla ilgili olarak beyanda bulunduğu için bunu söyledim" diye cevap verdi. Hazinedar, raporu hazırladığı iddia edilen CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın böyle bir rapor olmadığına dair yazı verdiğini savundu.

'SİZİN BASIN DANIŞMANINIZ DEĞİLİM'

Bunun üzerinde cevap veren İsmail Saymaz, "Öncelikle şu ifade edeyim, siz belediye başkanısınız ben sizin basın danışmanınız değilim. Ben gazeteciyim. Aramızda herhangi bir siyasi, idari bir yakınlık da yok. Sizin benimle kurduğunuz yakınlık, benim sizi eleştirmeyeceğim anlamına gelmez. Ben size karşı değil yurttaşlara karşı sorumluyum. Kusura bakmayın beni sizin yaklaşımınız belirlemiyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR