Gol atmak onların işi
Turkcell Sesi Görenler 1. Ligi'ne sıkı bir şekilde hazırlanan Yıldırım Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü'nün kaptanı Tayfun Turgut, "Hedefimiz bu yıl da şampiyonluk" dedi.
BURSA'DA SPOR , 14 Şubat 2017 Salı, 06:11
Gol atmak onların işi

Yıldırım Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Turkcell Sesi Görenler 1. Ligi'nde görme engelliler alanında şampiyonluğa göz koydu. Gözleri görmeden şut çeken görme engelliler, hünerleriyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktırırken, takımın kaptanı Tayfun Turgut, "2016 yılında 2. Lig'de şampiyon olmuştuk. 2017 yılında 1. Lig'de deplasmanda maçlara gideceğiz. Hedefimiz bu yıl da şampiyonluk. Bir diğer hedefimiz ise milli takıma seçilmek" dedi.

KALICI OLACAĞIZ

Ligde Ankara'da üç, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Denizli'de birer takım ile yarışacaklarını, 15 günde bir Bursa'da maçlarının olacağını aktaran görme engelli futbolcu Adnan Yıldız ise, "Gözlerimin arkasında retina yırtılması oldu. Şimdi hiç göremiyorum. 2006 yılından itibaren gözlerimi kaybettim. Futbol oynamaya başladım. Şimdi 1. Lig'deyiz. Hedefimiz bu ligde kalıcı olmak" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR