Google şimdi de akıllı şapka yapıyor
Google akıllı gözlüğü Google Glass'ın ardından bu kez yeni bir şey deniyor ve şapkaları akıllandırmayı planlıyor. Peki bu nasıl olacak?
TEKNOLOJİ , 07 Mart 2017 Salı, 10:42
Google şimdi de akıllı şapka yapıyor

Google 'akıllı şapka' olarak da tanımlanabilecek bir teknolojinin patentini aldı. GoPro tarzındaki şapka ile kullanıcıların fotoğraf ve video çekmelerinin mümkün olacağı görülüyor. Zira sızan görsele bakılırsa şapkanın ön kısmında bir adet kamera ve kullanıcıların kayıt yapabilmeleri için bir de mikrofona sahip. Google'ın şapkasının canlı yayın yapılmasına ve çekimlerin sosyal ağlarda paylaşmalarına imkan tanıyacağı düşünülüyor.

Google, bu ürünün basit fotoğraf ve video paylaşımı dışında da kullanımlara sahip olacağına dikkat çekiyor. Şapkanın "interaktif destek seansı" oluşturabileceği belirtiliyor. Örneğin yaşanan bir teknik problem, şapka aracılığı ile aranan müşteri hizmetleri hattının direkt olarak problemi görmesini ve çözüm önermesini sağlayabilir. Ayrıca acil yardım durumlarında da bu şapka, "acil durum sunucu sistemine" görüntü ve GPS bilgisi göndererek yardımcı olabilir.

Google tarafından konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmadığından dolayı 'akıllı şapka'nın çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR