Gruplara kal 11 milyon cepte
Avrupa kulübü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yeşil Beyazlıların öncelikli hedefi olan UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmanın kazancı 11 milyon Türk Lirası.
BURSASPOR , 28 Mayıs 2013 Salı, 08:54
Gruplara kal 11 milyon cepte

Bursaspor, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak istiyor. Yeşil Beyazlı takımın teknik direktörü Hikmet Karaman'ın öncelikli hedef olarak belirlediği gruplara kalması ve sonrasında Bursaspor Kulübü'nün cebine girecek olan para dudak uçuklatıyor. Avrupa serüvenine 3. ön eleme turundan başlayacak Timsah, 2'si iç saha olmak üzere 4 karşılaşma oynayacak.

TARAFTAR GELİRİ ÖNEMLİ

Yeşil Beyazlılar, bu turları geçmesiyle birlikte iç saha maçlarından ortalama 1 milyon TL (maç başı 500 bin TL) kâr elde ederken, kazandığı maçlar, yayın geliri ve gruplara kalma parası olarak da kasasına 1 milyon 500 bin Euro (3 milyon 500 bin TL) koyacak. Bursaspor'un elde ettiği maddi gelir bununla da sınırlı kalmayacak.

YAYINDAN MİNİMUM  5 MİLYON LİRA

Timsah, gruplara kalması halinde yine 3'ü içerde olmak üzere toplam 6 Avrupa maçına daha çıkacak. Taraftar geliri olarak ortalama 1 milyon 500 bin TL kazanacak Bursaspor, yayın gelirini ise ya paylaşacak ya da tamamını elde edecek. 6 milyon 750 bin Euro'luk bir yayın geliri olan Avrupa Ligi'nde Trabzonspor ve Beşiktaş'ın da katılacağı düşünülürse Yeşil Beyazlılar kasasına 2 milyon 250 bin Euro (5 milyon lira) koyacak. (Barış YALIM)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR