Gül, Barzani'yi kabul etti
Resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, sırasıyla, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan görüşme yaptı.
GÜNDEM , 18 Mayıs 2012 Cuma, 10:22
Gül, Barzani'yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve beraberindeki heyeti kabul etti. Çankaya Köşkü'ndeki Cumhurbaşkanı Gül, Barzani görüşmesi basına kapalı gerçekleşti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BARZANİ'Yİ KABUL ETTİ


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti.

Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleşen görüşmede Başbakan Erdoğan, Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştiren Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmede ise; bölgesel konuların ele alındığı, terörle mücadele başta olmak üzere enerji konularının da gündeme geldiği tahmin ediliyor. Ayrıca, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin Türkiye aleyhine yaptığı açıklamaların da yine görüşmede masaya yatırıldığı, Irak'taki iç karışıklıkların da bu görüşmede değerlendirildiği tahmin ediliyor.

Görüşmenin ardından Barzani Resmi Konut'tan ayrılırken; Başbakan Erdoğan'ın ise, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapacağı görüşme için Çankaya Köşkü'ne çıkması bekleniyor.

BAKAN DAVUTOĞLU, IRAK KÜRT BÖLGESEL YÖNETİMİ BAŞBAKANI BARZANİ İLE GÖRÜŞTÜ


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.
Görüşmeye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Müsteşar Yardımcısı Halit Çevik de katıldı. Davutoğlu, Barzani'yi kapıda karşıladı.

Öte yandan, Davutoğlu'nun konutunda, 29 yıl sonra dün akşam Türkiye Kupası'nı kazanan Fenerbahçe'nin bayrağının asılı olması dikkat çekti.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR