Gülen'e bir darbe de Kazakistan'dan! 1 ay içerisinde...
Kazakistan’dan FETÖ'ye darbe vuracak bir açıklama geldi. Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Gülen ile bağlantılı okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.
DÜNYA , 20 Ağustos 2016 Cumartesi, 16:19
Gülen'e bir darbe de Kazakistan'dan! 1 ay içerisinde...
Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV’e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını belirtildi.

Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların yerel eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği belirtildi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos’ta Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiyekarşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV'e bağlı okulların kontrol edileceğini söylemişti.
Kazakistan’da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR